Робоча ситуація дня

20 лютого 2013 16
Який метод оцінки потрібно вибрати, щоб показати суму проведеної дооцінки основних засобів за 2012 рік у фінансової звітності за МСФЗ?

Розкриття інформації про переоцінку основних засобів у фінансової звітності, складеної за правилами МСФЗ

Який метод оцінки потрібно вибрати, щоб показати суму проведеної дооцінки основних засобів за 2012 рік у фінансової звітності за МСФЗ?

При складанні першої звітності за МСФЗ слід керуватись вимогами IFRS 1 «Перше застосування Міжнародних стандартів фінансової звітності» та інших стандартів, на які в ньому є посилання.

Щодо оцінки основних засобів, то підприємство має право обрати один із трьох методів: за історичною вартістю, за переоціненою вартістю на дату переходу (п.30 IFRS 1) або за іншими оцінками, зробленими за попередніми стандартами (п.14 IFRS 1), якщо тільки немає об’єктивного свідчення, що ці попередні оцінки були помилкові.

Тобто, якщо підприємство робило переоцінку ОЗ раніше і ця оцінка суттєво не втратила своєї актуальності, така вартість може умовно бути визнана історичною з подальшою амортизацією в межах строку корисного використання кожного з об’єктів ОЗ та тестуванням на знецінення згідно з пунктом 3 IAS 16 «Основні засоби» та вимогами IAS 36 «Зменшення корисності активів».

Щодо додаткового капіталу у складі резерву дооцінки, то такого компоненту у власному капіталі чинними міжнародними стандартами прямо не передбачено.

Варто зазначити, що дохід від переоцінки основних засобів чи нематеріальних активів за вирахуванням відстрочених податкових зобов’язань визнається у складі Іншого сукупного доходу (п. 7 IAS 1 «Подання фінансової звітності»), а створений резерв може визнаватись підприємством як компонент власного капіталу з подальшим розкриттям його змін при складанні фінансової звітності (п. 108 IAS 1). Зверніть увагу, що створення такого резерву є доцільним при подальших переоцінках, якщо такі матимуть місце.

У момент переходу на МСФЗ підприємство має можливість перенести залишок по статті «Додатковий капітал» до складу Нерозподіленого прибутку (накопиченого збитку), щоб уникнути розкриття додаткової інформації у Звіті про зміни у власному капіталі, Звіті про сукупний дохід та розподілу змін при розрахунку відстрочених податкових активів/зобов’язань між тими, що включаються до фінансового результату періоду та тими, що впливають на інший сукупний дохід.

Підприємство у затвердженому наказі про облікову політику має передбачити, чи визнавати «Додатковий капітал» як окрему статтю фінансової звітності, чи об'єднати її з «Накопиченими прибутками/збитками».Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Як заповнити Звіт неприбуткової організації за 2017 рік
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Податок на прибуток та ПДВ — 2018
Як ФОП відзвітувати про доходи 2017 року
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Приєднуйтесь до команди професіоналів

Заповніть форму та отримайте:

 • допомогу у розв'язанні складних робочих ситуацій
 • запрошення на освітні заходи
 • сповіщення про бухгалтерські новини

 • Щиро ваш, портал «Головбух»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  ×
  Отримуйте найсвіжіші новини!
  Ранкові листи про зміни в бухобліку та оподаткуванні