Практика вирішення спорів, пов’язаних із виконанням договорів підряду

21 лютого 2013 50
Роз’яснено найбільш спірні питання у розгляді справ судами стосовно виконання договорів підряду

Роз’яснено найбільш спірні питання у розгляді справ судами стосовно виконання договорів підряду.

На думку суду, підписання актів здачі-приймання виконаних робіт свідчить про укладення договору підряду у спрощений спосіб. При цьому такий договір є підставою для виникнення у його сторін майново-господарських зобов’язань.

Однак, оскільки акт приймання виконаних підрядних робіт не є правочином, оспорювання його недійсності не допускається. Судовому розгляду підлягатимуть вимоги щодо визнання недійсним самого правочину.

Чинне законодавство дозволяє замовнику у будь-який час до закінчення роботи відмовитись від договору підряду, але виключно за умови оплати підряднику виконаної частини роботи та відшкодування йому збитків, завданих розірванням договору. У такому разі предмет спору відсутній.

Ці ж вимоги стосуються і безпідставної (за відсутності своєчасно наданих зауважень до виконаних робіт) відмови замовника від прийняття робіт.

У той же час відсутність бюджетних коштів не виправдовує бездіяльність замовника і не є підставою для звільнення від відповідальності за порушення договірного зобов’язання.

Суд роз’яснив також правову природу претензії як пропозиції розірвання договору, а не односторонньої відмови від нього.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль