Робоча ситуація дня

18 березня 2013 21
Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) проводить передпродажні та рекламні заходи щодо товарів, які у подальшому реалізуються за договорами комісії, за якими ТОВ є комітентом. Чи має право комітент відносити понесені витрати до складу податкових і на підставі яких документів?

Витрати на рекламні заходи у комітента

Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) проводить передпродажні та рекламні заходи щодо товарів, які у подальшому реалізуються за договорами комісії, за якими ТОВ є комітентом. Чи має право комітент відносити понесені витрати до складу податкових і на підставі яких документів?

Згідно з пунктом 138.1 Податкового кодексу України (ПК) витрати, що враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування, складаються із витрат операційної діяльності та інших витрат, які визначаються згідно з вимогами статей 138-140 ПК. Зокрема, до складу інших витрат, а саме витрат на збут, які включають витрати, пов’язані з реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, належать і витрати на рекламу та дослідження ринку (маркетинг) та на передпродажну підготовку товарів (пп. «г» пп. 138.10.3 ПК).

Водночас, відповідно до підпункту 139.1.1 ПК не включаються до складу витрат витрати, не пов’язані з провадженням господарської діяльності, а саме витрати на організацію та проведення прийомів, презентацій, свят, розваг та відпочинку, придбання та розповсюдження подарунків (крім благодійних внесків та пожертвувань неприбутковим організаціям, визначених статтею 157 ПК, та витрат, пов’язаних із провадженням рекламної діяльності, які регулюються нормами підпункту 140.1.5 ПК).

Отже, витрати платника податку на проведення рекламних заходів є витратами подвійного призначення.

Відповідно до пункту 138.5 ПК інші витрати визнаються витратами того звітного періоду, в якому вони були здійснені згідно з правилами ведення бухгалтерського обліку.

Витрати, пов’язані з господарською діяльністю підприємства, які враховуються для визначення об’єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухобліку, та інших документів, встановлених розділом II ПК (п. 138.2 ПК).

Тобто для віднесення до складу податкових витрат на рекламу вона повинна містити інформацію про підприємство (найменування, телефон, адреса тощо) і про товари (роботи, послуги), які реалізує (пропонує) таке підприємство.

Отримання послуг з виготовлення та розміщення реклами для підтвердження витрат повинно бути оформлено відповідними документами, а саме:

  • наказом керівника підприємства про проведення рекламної кампанії щодо товарів, що продаються таким платником податку;
  • договором з виробником (розповсюджувачем) реклами;
  • актом виконання робіт.

Залежно від способу розміщення реклами для підтвердження її зв’язку з господарською діяльністю підприємства, крім вищенаведеного, необхідно мати примірник друкованого видання з розміщеним оголошенням, примірник касети з розміщеним рекламним роликом тощо.

При встановленні зовнішньої реклами слід дотримуватись чинних нині Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою КМУ від 29.12.2003 №2067, які передбачають також отримання дозволу на розміщення зовнішньої реклами.

Що стосується віднесення до складу податкових витрат на проведення передпродажних та рекламних заходів щодо товарів, які у подальшому реалізуються за договорами комісії, слід зазначити таке. За договором комісії одна сторона (комісіонер) зобов’язується за дорученням другої сторони (комітента) за плату вчинити один або кілька правочинів від свого імені, але за рахунок комітента. Істотними умовами договору комісії, за якими комісіонер зобов'язується продати або купити майно, є умови про це майно та його ціну. Майно, придбане комісіонером за рахунок комітента, є власністю комітента.

Тому підтвердним документом для віднесення витрат на проведення передпродажних та рекламних заходів стосовно товарів, які продаються за договорами комісії, до складу податкових витрат, крім вищенаведених, є також договір комісії, за яким ТОВ є комітентом.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль