Робоча ситуація дня

19 березня 2013 8
Чи повинен сплачувати екологічний податок єдиноподатник другої групи?

Чи повинен сплачувати екологічний податок фізособа-єдиноподатник

Чи повинен сплачувати екологічний податок єдиноподатник другої групи?

Згідно з пунктом 297.1 Податкового кодексу України (ПК) платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з ряду податків і зборів. Однак у цьому переліку екологічний податок не зазначено.

Тому єдиноподатник другої групи є платником екологічного податку у разі наявності у нього об'єкта і бази оподаткування з цього податку.

Єдиноподатник може мати зобов’язання зі сплати екологічного податку, якщо він:

  • здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу із стаціонарних джерел (пп.242.1.1 ПК);
  • здійснює скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти (пп.242.1.2 ПК);
  • здійснює розміщення відходів в спеціально відведених для цього місцях (пп.242.1.3 ПК);
  • утворює або зберігає радіоактивні відходи (пп. 242.1.5 ПК);
  • реалізує паливо для пересувних джерел забруднення (пп. 241.2.1 ПК).

При цьому пунктом 250.9 ПК передбачено, що, якщо платник податку не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин тощо протягом звітного року, він повинен повідомити про це податковий орган за місцем розташування джерел забруднення. Єдиноподатник повинен скласти заяву про відсутність у нього у звітному році об'єкта обчислення екологічного податку і подати її до податкового органу перед початком звітного року.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль