Робоча ситуація дня

20 березня 2013 8
Як бути підприємству у ситуації, коли внаслідок проведення остаточного розрахунку з працівником, який звільняється, виникає сума недоплати ПДФО, що перевищує суму оподатковуваного доходу працівника за останній звітний період? Хто повинен сплатити таку недоплату до бюджету?

Проведення остаточного перерахунку сум доходів працівника, який звільняється

Як бути підприємству у ситуації, коли внаслідок проведення остаточного розрахунку з працівником, який звільняється, виникає сума недоплати ПДФО, що перевищує суму оподатковуваного доходу працівника за останній звітний період? Хто повинен сплатити таку недоплату до бюджету?

Відповідно до підпункту 169.4.2 Податкового кодексу України (ПК) роботодавець платника податку зобов’язаний здійснити перерахунок суми доходів, нарахованих такому платнику податку у вигляді заробітної плати, а також суми наданої податкової соціальної пільги під час проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з таким роботодавцем.

Якщо внаслідок проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з роботодавцем, виникає сума недоплати, що перевищує суму оподатковуваного доходу платника податку за останній звітний період, то непогашена частина такої недоплати включається платником податку до складу податкового зобов’язання за наслідками звітного податкового року та сплачується ним самостійно (пп. 169.4.4 ПК).

Це означає, що працівник повинен самостійно подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи в орган ДПС і доплатити суму ПДФО. Податковий агент (працедавець) не несе відповідальності за не перераховану суму ПДФО фізособою.

Підприємство, як податковий агент, повинно відобразити результати проведеного остаточного розрахунку з працівником, який звільняється, у податковому розрахунку за формою №1ДФ.

Одним із варіантів вирішення даної ситуації (коли при остаточному перерахунку ПДФО виникає недоплата, що перевищує суму оподатковуваного доходу) може бути внесення працівником недоплати ПДФО в касу підприємства готівкою. У цьому випадку працівнику не потрібно буде подавати декларацію про доходи, а підприємству — турбуватись про непогашену суму ПДФО.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль