Уряд скоротив кількість довідок, необхідних для отримання пенсій та соцвиплат

21 березня 2013 23
Уряд вніс зміни до деяких постанов з питань соціального захисту населення

Уряд вніс зміни до деяких постанов з питань соціального захисту населення.

Виключено норму щодо порядку обрахування середньоденного доходу, з якого призначаються страхові виплати на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для застрахованих осіб, які сплачують єдиний податок і фізичних осіб — підприємців.

Скасовано обов’язок звернення громадян до податкових органів за отриманням довідок про те, що особа не перебуває на обліку як фізична особа — підприємець, та про відсутність даних про доходи цієї особи, необхідних для призначення (перерахування) пенсій та отримання соціальних виплат.

Встановлено, що особа, яка претендує на призначення (перерахування) пенсій та отримання соцвиплат, має подати заяву про надання згоди на перевірку відсутності даних про її доходи. Для підтвердження відсутності таких даних використовуються відомості Державного реєстру фізичних осіб — платників податків, що отримані в порядку інформаційного обміну з податковими органами.

Для підтвердження наявності (відсутності) держреєстрації фізичної особи — підприємця уряд дозволив використовувати відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, отримані в порядку інформаційного обміну.

Зміни стосуються всіх суб’єктів господарювання незалежно від форми власності, працівники яких здійснюють оформлення пенсій та соціальних виплат, громадян, органів Пенсійного фонду, державної реєстраційної служби, державної податкової служби.

Таким чином, зменшено кількість довідок для оформлення пенсій та соцвиплат, що скоротить затрати часу при їх оформленні.

Постанова набере чинності з дня її офіційного опублікування.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль