Робоча ситуація дня

27 березня 2013 11
Чи можна подати скаргу на постачальника, який не зареєстрував податкову накладну за листопад 2012 року у березні 2013 року, тоді, коли підприємство фактично отримало паперовий документ?

Дата подання скарги покупцем про відсутність реєстрації продавцем податкової накладної в ЄРПН

Чи можна подати скаргу на постачальника, який не зареєстрував податкову накладну за листопад 2012 року у березні 2013 року, тоді, коли підприємство фактично отримало паперовий документ?

Право платника податку сформувати податковий кредит на підставі податкових накладних, які виписані у попередніх податкових періодах затверджено Податковим кодексом України (ПК). Так, платник ПДВ на підставі отриманих податкових накладних, має право на податковий кредит протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної (абз. третій п. 198.6 ПК).

У той же час податковий кредит з ПДВ на підставі податкової накладної, яка підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), може бути сформований тільки за особливими правилами. Незареєстрована у ЄРПН податкова накладна не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту. Крім того, у такій ситуації продавець не звільняється від обов'язку включення суми ПДВ до суми податкових зобов'язань за звітний період (абз. дев’ятий п. 201.10 ПК). При цьому покупцю надається право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними ЄРПН.

Звертаємо увагу на лист ДПС від 16.01.2013 №721/6/15-3115. Податківці надали роз’яснення, що покупець може включити суми ПДВ до податкового кредиту на підставі заяви про порушення продавцем порядку реєстрації в ЄРПН за встановленою формою разом з податковою декларацією за звітний (податковий) період, у якому така накладна була складена.

Отже, податковий кредит покупця за березень 2013 року не може бути сформований на підставі податкової накладної, виписаної в листопаді 2012 року, та скарги на постачальника, який протягом п’яти місяців не зареєстрував таку податкову накладну в ЄРПН.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Перевірки Фондом соцстрахування: розбір свіжої судової практики
Податок на прибуток та ПДВ — 2018
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Приєднуйтесь до команди професіоналів

Заповніть форму та отримайте:

 • допомогу у розв'язанні складних робочих ситуацій
 • запрошення на освітні заходи
 • сповіщення про бухгалтерські новини

 • Щиро ваш, портал «Головбух»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  ×
  Отримуйте найсвіжіші новини!
  Ранкові листи про зміни в бухобліку та оподаткуванні