Робоча ситуація дня

7 травня 2013 11
Чи потрібно підприємцю — представнику нерезидента, який перебуває на загальній системі оподаткування, реєструватися платником ПДВ та оподатковувати ПДВ доходи, отримані від представницької діяльності на території України?

Оподаткування ПДВ представницької діяльності підприємця

Чи потрібно підприємцю — представнику нерезидента, який перебуває на загальній системі оподаткування, реєструватися платником ПДВ та оподатковувати ПДВ доходи, отримані від представницької діяльності на території України?

Представництво — це правовідносини, у яких одна сторона (представник) зобов’язана або має право вчинити правочин від імені іншої сторони, яку вона представляє (ст. 237 Цивільного кодексу України).

Для цілей оподаткування ПДВ господарські відносини між управителем майна з власної господарської діяльності та його діяльності з управління майном прирівнюються до відносин на основі окремих цивільно-правових договорів (п. 5 п. 180.1 Податкового кодексу України; ПК).

Згідно з пунктом 181.1 ПК, якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12-ти календарних місяців, сукупно перевищує 300 тис. грн. (без урахування ПДВ), така особа зобов’язана зареєструватися платником ПДВ.

Ця норма стосується і підприємців на загальній системі оподаткування, обсяг доходів яких перевищив 300 тис. грн. При цьому ПК не передбачає звільнення від оподаткування доходів, отриманих представником нерезидента від здійснення наданих йому повноважень на території України.

Якщо підприємець підпадає під критерій обов’язкової реєстрації платником ПДВ, то повинен подати до податкового органу за своїм місцем проживання реєстраційну заяву (п. 183.1 ПК) за формою №1-ПДВ не пізніше 10-го числа календарного місяця, наступного за місяцем, у якому вперше досягнуто загального обсягу оподатковуваних операцій понад 300 тис. грн.

Якщо ж підприємець не подав заяву в зазначений строк, то він несе відповідальність за ненарахування або несплату ПДВ, яка передбачена для зареєстрованого платника ПДВ. При цьому він втрачає право на нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування (п. 183.10 ПК).



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль