Робоча ситуація дня

15 травня 2013 193
Підприємство вирішило перейти на здачу податкової звітності в електронному вигляді. Для цього було придбано ключ електронного цифрового підпису. Як відобразити це придбання у бухгалтерському та податковому обліку?

Придбаваємо та відображаємо в обліку ключ електронного цифрового підпису

Підприємство вирішило перейти на здачу податкової звітності в електронному вигляді. Для цього було придбано ключ електронного цифрового підпису. Як відобразити це придбання у бухгалтерському та податковому обліку?

На думку редакції, витрати на придбання ключа електронного цифрового підпису (ЕЦП) слід включати до складу адміністративних витрат.

Згідно з чинним бухгалтерським законодавством активи — це ресурси, контрольовані підприємством у результаті минулих подій, використання яких, як очікується, принесе економічні вигоди в майбутньому. З цього визначення випливає, що ключ ЕЦП не є активом, оскільки не є ресурсом, який підприємство контролює. Як відомо, в податковому обліку застосовується саме бухгалтерське визначення активів. Отже, придбання ключа ЕЦП не призведе до виникнення об’єкта нематеріального активу ані в податковому, ані в бухгалтерському обліку.

Тому витрати на придбання ключа ЕЦП слід включати до складу адміністративних як у податковому, так і в бухгалтерському обліку. У бухгалтерському обліку витрати на придбання ключа ЕЦП відображають на рахунку 92, а в податковому — включають до складу інших витрат.

Згідно з роз’ясненням податківців, поданим у Єдиній базі податкових знань (ЄБПЗ), ЕЦП є об’єктом нематеріальних активів.

Підпунктом 145.1.1 Податкового кодексу України (ПК) визначено 6 груп нематеріальних активів. Зокрема, до групи 6 належать інші нематеріальні активи (право на ведення діяльності, використання економічних та інших привілеїв тощо).
Спираючись на наведені вище норми ПК, податківці роблять відповідний висновок: витрати платника податків на придбання ключів ЕЦП підлягають амортизації як об’єкти нематеріальних активів на підставі норм статей 145, 146 ПК.

Звертаємо увагу, що для відображення в податковому обліку витрати на придбання ключа ЕЦП мають бути документально підтверджені.

Відображення в обліку операцій з придбання ключа електронного цифрового підпису

Підприємство замовило в акредитованому центрі сертифікації ключів посилений сертифікат відкритого ключа головного бухгалтера. Було перераховано передоплату в розмірі 600 грн., у т. ч. ПДВ — 100 грн.

з/п

Зміст господарської операції

Бухгалтерський облік

Сума, грн.

Податковий облік

Д-т

К-т

Доходи

Витрати

1

Перераховано передоплату за посилений сертифікат ключа ЕЦП

371

311

600,00

2

Відображено податковий кредит з ПДВ

641/пдв

644

100,00

3

Відображено витрати при отриманні ключа

92

631

500,00

500,00*

4

Списано податковий кредит при відображенні витрат

644

631

100,00

5

Відображено залік заборгованостей

631

371

600,00

* Підприємство може прийняти рішення про формування в податковому обліку об’єкта нематеріальних активів. У такому разі починаючи з місяця, наступного за місяцем введення в експлуатацію, воно повинне нараховувати на такий об’єкт амортизацію.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль