Робоча ситуація дня

22 травня 2013 21
Покупець хоче розрахуватися за продукцію векселем. Продавець продукції хоче продати вексель за номінальною вартістю фізичній особі через брокерську контору. Чи не суперечать ці дії податковому законодавству? Які податкові наслідки такої операції?

Податкові наслідки продажу векселя

Покупець хоче розрахуватися за продукцію векселем. Продавець продукції хоче продати вексель за номінальною вартістю фізичній особі через брокерську контору. Чи не суперечать ці дії податковому законодавству? Які податкові наслідки такої операції?


Банк може здійснювати з векселями кредитні, торговельні, гарантійні, розрахункові, комісійні операції (п. 3.1 Положення про порядок здійснення банками операцій з векселями в національній валюті на території України, затвердженого постановою Правління НБУ від 16.12.2002 №508). Отже, продати вексель підприємство може лише банківській установі. Тому перед укладанням угоди з векселедавцем потрібно вияснити, чи зацікавлений банк у придбанні такого векселя.

Продаж цінних паперів, у т. ч векселів не суперечить податковому законодавству. Відповідно до підпункту 14.1.244 Податкового кодексу України (ПК) цінні папери та деривативи, що використовуються у будь-яких операціях, крім операцій з їх випуску (емісії) та погашення вважаються товарами.

Облік результатів операцій з цінними паперами здійснюється платниками податку у додатку ЦП «Розрахунок фінансових результатів від операцій з торгівлі цінними паперами, деривативами та іншими, ніж цінні папери, корпоративними правами» до податкової декларації з податку на прибуток.

Порядок оподаткування податком на прибуток операцій з торгівлі цінними паперами встановлено пунктом 153.8 ПК.

Облік загального фінансового результату (прибутку/збитку) за операціями з торгівлі цінними паперами ведеться платником податку окремо від інших доходів і витрат. Фінансовий результат визначається як зменшення прибутку від операції з цінними паперами на суму збитку від операції з іншими цінними паперами протягом звітного періоду. Звітним періодом для визначення результату від здійснення цінно-паперових операцій є квартал.

Дохід від продажу цінних паперів визначається на дату переходу покупцеві права власності на них. Витрати платника податку на користь продавця або емітента цінних паперів визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від відчуження цих цінних паперів (пп. 153.8.1 ПК). Сума перевищення прибутків над збитками від операцій з торгівлі цінними паперами, що перебувають в обігу на фондовій біржі, оподатковується за ставкою 10% (п. 151.4 ПК).

До складу витрат в окремому обліку можна включати будь-які витрати на користь будь-якого продавця у межах операцій з цінними паперами, в тому числі від’ємний фінансовий результат з торгівлі цінними паперами в минулих податкових періодах.
Операція з продажу векселя за номіналом згідно з пунктом 189.8 ПК не буде об’єктом для нарахування ПДВ.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль