Робоча ситуація дня

4 червня 2013 30
Як здійснити внесення розмінної монети до каси РРО?

Здійснюємо внесення розмінної монети до каси РРО

Як здійснити внесення розмінної монети до каси РРО?Порядок забезпечення операційної каси відокремленого підрозділу розмінною монетою залежить від того, чи ведеться таким відокремленим підрозділом Книга обліку виданих і прийнятих старшим касиром грошей типової форми №КО-5 (далі — Книга КО-5).

Якщо книга КО-5 ведеться, тоді старший касир перед початком робочого дня (за наявності в підприємства кількох касирів) видає іншим касирам авансом потрібну для видаткових операцій суму готівки під підпис у книзі КО-5 (п. 4.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 №637).

Книгу КО-5 відокремлений підрозділ може не вести.

У такому разі забезпечити розмінною монетою оперативну касу повинна центральна каса підприємства. У цьому випадку касир виписує видатковий касовий ордер (ВКО), а касир видає розмінну монету касиру РРО та в цей же день реєструє ВКО в касовій книзі.

Касир РРО ніяких документів не оформляє (касова книга КО-5 не ведеться), а внесення розмінної монети проводить як службове внесення. Сума одержаної розмінної монети записується тільки в КОРО.

Якщо в центральній касі готівки не має, одержати гроші можна за чеком з розрахункового рахунку підприємства. У Правилах заповнення реквізитів касових документів, що наведені в додатку 16 до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні, затвердженої постановою Правління НБУ від 01.06.2011 №174, зазначено, що у разі видачі готівки за чеком зазначаються цілі, для яких видається готівка. Крім заробітної плати підприємство може одержувати готівку для господарських цілей.

Порядок ведення документації із застосуванням розрахункових чеків визначається внутрішніми правилами банку з урахуванням вимог нормативно-правових актів НБУ. Ці вимоги визначені Інструкцією про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління НБУ від 21.01.2004 №22. Тому, заповнюючи цей реквізит у чеку на отримання готівки, слід дотримуватись формулювання, яке встановлено внутрішніми правилами банку, що обслуговує.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Податок на прибуток та ПДВ — 2018
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Приєднуйтесь до команди професіоналів

Заповніть форму та отримайте:

 • допомогу у розв'язанні складних робочих ситуацій
 • запрошення на освітні заходи
 • сповіщення про бухгалтерські новини

 • Щиро ваш, портал «Головбух»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  ×
  Отримуйте найсвіжіші новини!
  Ранкові листи про зміни в бухобліку та оподаткуванні