text
Головбух

Робоча ситуація дня

  • 4 червня 2013
  • 32

Як здійснити внесення розмінної монети до каси РРО?

Здійснюємо внесення розмінної монети до каси РРО

Як здійснити внесення розмінної монети до каси РРО?Порядок забезпечення операційної каси відокремленого підрозділу розмінною монетою залежить від того, чи ведеться таким відокремленим підрозділом Книга обліку виданих і прийнятих старшим касиром грошей типової форми №КО-5 (далі — Книга КО-5).

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Якщо книга КО-5 ведеться, тоді старший касир перед початком робочого дня (за наявності в підприємства кількох касирів) видає іншим касирам авансом потрібну для видаткових операцій суму готівки під підпис у книзі КО-5 (п. 4.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 №637).

Книгу КО-5 відокремлений підрозділ може не вести.

У такому разі забезпечити розмінною монетою оперативну касу повинна центральна каса підприємства. У цьому випадку касир виписує видатковий касовий ордер (ВКО), а касир видає розмінну монету касиру РРО та в цей же день реєструє ВКО в касовій книзі.

Касир РРО ніяких документів не оформляє (касова книга КО-5 не ведеться), а внесення розмінної монети проводить як службове внесення. Сума одержаної розмінної монети записується тільки в КОРО.

Якщо в центральній касі готівки не має, одержати гроші можна за чеком з розрахункового рахунку підприємства. У Правилах заповнення реквізитів касових документів, що наведені в додатку 16 до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні, затвердженої постановою Правління НБУ від 01.06.2011 №174, зазначено, що у разі видачі готівки за чеком зазначаються цілі, для яких видається готівка. Крім заробітної плати підприємство може одержувати готівку для господарських цілей.

Порядок ведення документації із застосуванням розрахункових чеків визначається внутрішніми правилами банку з урахуванням вимог нормативно-правових актів НБУ. Ці вимоги визначені Інструкцією про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління НБУ від 21.01.2004 №22. Тому, заповнюючи цей реквізит у чеку на отримання готівки, слід дотримуватись формулювання, яке встановлено внутрішніми правилами банку, що обслуговує.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл