Підстави для зобов’язання видати довідку форми №12-ОПП — позиція суду

5 червня 2013 32
Суд не задовольнив позовні вимоги підприємства стосовно скасування податкових повідомлень-рішень та зобов’язання видати йому довідку за формою №12-ОПП

Суд не задовольнив позовні вимоги підприємства стосовно скасування податкових повідомлень-рішень та зобов’язання видати йому довідку за формою №12-ОПП.

Наведені позивачем доводи про наявність підстав для скасування спірних рішень як таких, що прийняті всупереч пункту 86.9. Податкового кодексу України (ПК) не знайшли свого підтвердження під час розгляду справи.

Нагадаємо, що відповідно до пункту 86.9 ПК (в редакції Закону України від 20.11.2012 №5503-VI, який набрав чинності з 04.01.2013, тобто до дати прийняття оскаржуваних рішень) у разі проведення перевірки платника податків на підставі підпункту 78.1.11 ПК (отримано судове рішення суду про призначення перевірки або постанову органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора) податкове повідомлення-рішення не приймається до набрання чинності відповідного судового рішення лише у випадку, якщо відносно посадових осіб цього ж платника податків, який перевіряється, в рамках кримінального провадження розслідується кримінальне правопорушення, предметом якого є податки та/або збори.

Тобто відносно позивача, перевірка якого проведена на підставі підпункту 78.1.11 ПК, податкова мала право приймати податкове повідомлення-рішення, оскільки під час розгляду справи не встановлено обставин розслідування в рамках кримінального провадження кримінального правопорушення стосовно посадових осіб позивача, предметом якого б були податки/збори.

При цьому вищезгадана кримінальна справа порушена за фактом фіктивного підприємництва, а її предметом не є податки та/або збори.

Що ж до вимог підприємства до податкової стосовно зобов’язання видати довідку ф. №12-ОПП (довідка про зняття з обліку платника податків), то суд визнав їх передчасними.

Оскільки умовою видачі довідки ф. №12-ОПП та, відповідно, зняття з обліку є, крім іншого, врегулювання питань, пов’язаних із визначенням позивачу грошових зобов’язань, зокрема, у спірних рішеннях.

Проте на час розгляду справи питання наявності/узгодження визначених підприємству грошових зобов’язань за спірними рішеннями знаходяться на стадії вирішення спору по суті та буде врегульовано лише з набранням чинності судового рішення з цієї справи. Тобто підстави вважати порушеними права підприємства з боку податкового органу відсутні.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль