Про отримання податкової соціальної пільги

1 грудня 2015 118
Фахівці ГУ ДФС у Черкаській області відповіли на найпоширеніші запитання щодо застосування податкової соціальної пільги

Фахівці ГУ ДФС у Черкаській області відповіли на найпоширеніші запитання щодо застосування податкової соціальної пільги (ПСП).

Чи має право ФОП застосовувати ПСП до сум середнього заробітку, виплачених працівникам, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації на особливій період?

У разі якщо працівник, призваний на військову службу за призовом під час мобілізації на особливій період отримує заробітну плату (середній заробіток) та одночасно грошове чи майнове (речове) забезпечення військовослужбовця, що виплачуються з бюджету, фізична особа — підприємець як роботодавець під час нарахування заробітної плати такому працівнику не має право на застосування ПСП.

Чи потрібно платникам податків щорічно подавати заяву про застосування ПСП?

Нормами Податкового кодексу України (ПК) не передбачено щорічне подання заяви про застосування ПСП. При цьому якщо у платника податків виникає право на застосування пільги з інших підстав ніж тих, які були зазначені у попередній заяві, то такий платник повинен надати нову заяву з відповідними підтвердними документами.

Чи застосовується ПСП до вихідної допомоги у зв’язку зі звільненням працівника, в тому числі при виході на пенсію?

Фізична особа, яка отримує дохід у вигляді вихідної допомоги у зв’язку зі звільненням, в тому числі при виході на пенсію, має право на податкову соціальну пільгу за умови якщо розмір її місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати та інших прирівняних до неї виплат, не перевищує граничного розміру для отримання податкової соціальної пільги.

Чи потрібно юридичній особі застосовувати ПСП при нарахуванні ПДФО до заробітної плати у вигляді авансу?

ПСП застосовується до всієї заробітної плати за місяць, а не до її частини (авансу).

Чи має право на ПСП нерезидент, який офіційно працевлаштований на підприємстві?

Якщо іноземець має офіційний дозвіл на працевлаштування і уклав трудовий договір (контракт) з роботодавцем-резидентом, то за умови виконання статті 169 ПК він має право на податкову соціальну пільгу.

Чи має право на ПСП фізична особа, яка працює неповний робочий день?

Фізична особа, яка працює неповний робочий день, має право на ПСП за умови якщо розмір її заробітної плати не перевищує граничного розміру для отримання пільги.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль