Робоча ситуація дня

10 червня 2013 22
Чи можна встановлювати орендну плату за основні засоби в сумі, меншій, ніж сума амортизації?

Оренда основних засобів: визначаємо ціну

Чи можна встановлювати орендну плату за основні засоби в сумі, меншій, ніж сума амортизації?

Чинним законодавством України такі обмеження не встановлені.

Так, згідно з підпунктом 14.1.97 Податкового кодексу України орендна операція передбачає надання основних засобів у користування орендарям за плату та на визначений строк.

Розмір орендної плати встановлюється договором оренди між орендодавцем та орендарем. Такі вимоги містять Цивільний та Господарський кодекси України.

Статтею 284 Господарського кодексу України встановлено умови договору оренди майна.

Істотними умовами договору оренди майна є:

  • об’єкт оренди (склад і вартість майна з урахуванням її індексації);
  • строк, на який укладається договір оренди;
  • орендна плата з урахуванням її індексації;
  • порядок використання амортизаційних відрахувань;
  • відновлення орендованого майна;
  • умови повернення орендованого майна або викупу.

Оцінка об’єкта оренди здійснюється за відновною вартістю. А оцінка об’єктів оренди державної та комунальної власності здійснюється за методикою, затвердженою постановою КМУ від 10.08.1995 № 629.

Методики розрахунку орендної плати для суб’єктів господарювання чинним законодавством не встановлено. Існує Методика розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу, затверджена постановою КМУ від 04.10.1995 № 786.

Отже, розмір орендної плати за користування основними засобами встановлюється договором оренди з урахуванням інтересів орендодавця та орендаря.

Тому сміливі платники можуть визначити договором орендну плату за користування основних засобів у розмірі, меншому за суму амортизаційних нарахувань на ці основні засоби. Але при цьому потрібно бути готовим до економічного обгрунтування такої суми орендної плати при виникненні запитань у податківців.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль