Надання послуг з поповнення рахунків мобільних операторів не вимагає застосування РРО

10 червня 2013 38
ВАСУ визнав безпідставним застосування до підприємства штрафних (фінансових) санкцій за надання послуг з поповнення рахунків мобільних операторів через платіжний термінал, не зареєстрований та не опломбований у встановленому законодавством порядку

ВАСУ визнав безпідставним застосування до підприємства штрафних (фінансових) санкцій за надання послуг з поповнення рахунків мобільних операторів через платіжний термінал, не зареєстрований та не опломбований у встановленому законодавством порядку.

Суд виходив з того, що підприємство не здійснює розрахункові операції під час продажу товарів (послуг), а є агентом, який за допомогою платіжно-технічного комплексу самообслуговування приймання платежів від імені і за рахунок банка із зарахуванням грошових коштів на рахунок банку. Банк, у свою чергу, здійснює переказ отриманих платежів абонентів на поточний рахунок оператора.

Відповідно до чинного законодавства сферою застосування реєстратора розрахункових операцій є готівкові розрахунки, що здійснюються безпосередньо між покупцем та продавцем товарів (послуг) у місці їх реалізації.

Однак продаж платником податків електронних ваучерів для поповнення рахунку оператора мобільного зв’язку не підпадає під визначення розрахункової операції у розумінні статті 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 №265/95-ВР, оскільки підприємство не надає послуги покупцеві, а фактично приймає оплату за послуги, які надаються іншою особою — мобільним оператором. Приймаючи готівкові кошти у покупців через електронні термінали, підприємство не стає зобов’язаною особою щодо надання оплачених послуг.

У цьому випадку відсутній факт продажу товару, оскільки електронний ваучер виступає засобом оплати послуг та сам по собі не підлягає реалізації у зв’язку з відсутністю ринкової вартості та споживчої цінності.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Як заповнити Звіт неприбуткової організації за 2017 рік
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Податок на прибуток та ПДВ — 2018
Як ФОП відзвітувати про доходи 2017 року
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Приєднуйтесь до команди професіоналів

Заповніть форму та отримайте:

 • допомогу у розв'язанні складних робочих ситуацій
 • запрошення на освітні заходи
 • сповіщення про бухгалтерські новини

 • Щиро ваш, портал «Головбух»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  ×
  Отримуйте найсвіжіші новини!
  Ранкові листи про зміни в бухобліку та оподаткуванні