Розрахунок середньоринкової вартості автомобіля під час його продажу

12 червня 2013 58
Уряд затвердив Порядок визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів (далі — Порядок), що дозволяє розрахувати дохід від їх продажу (обміну) для цілей стягнення ПДФО

Уряд затвердив Порядок визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів (далі — Порядок), що дозволяє розрахувати дохід від їх продажу (обміну) для цілей стягнення ПДФО.

Нагадаємо, що відповідно до пункту 173.1 Податкового кодексу України дохід від продажу (обміну) фізособою легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда не повинен бути меншим, ніж середньоринкова вартість відповідного транспортного засобу, або нижчим від його оціночної вартості, визначеної згідно із законом (за вибором платника податку).

Зокрема, середньоринковою вартістю транспортних засобів є величина, яка визначається статистичними методами й еквівалентна ймовірній ціні, за яку може здійснюватися купівля-продаж транспортних засобів певної марки та моделі з відповідним строком експлуатації та пробігом на встановлену дату проведення оцінки.

Така середньоринкова вартість щокварталу визначається Мінекономрозвитку для кожної марки та моделі транспортних засобів з урахуванням року випуску та пробігу, оприлюднюється до 10-го числа наступного місяця в установленому Мінекономрозвитку порядку на офіційному веб-сайті міністерства для вільного доступу та зберігається протягом 1095 днів з дня її оприлюднення.

У Порядку наведена формула, за якою розраховується середньоринкова вартість транспортного засобу (за методом аналогії цін ідентичних транспортних засобів).

Джерелом інформації про ціни нових транспортних засобів в Україні є офіційні прайс-листи виробників (дилерів) або довідкові дані про ціни ідентичних чи аналогічних нових транспортних засобів в Україні або країнах-виробниках (експортерах) з урахуванням податків і зборів, що визначаються відповідно до законодавства.

Якщо ціну ідентичного нового транспортного засобу в Україні визначити неможливо (відсутні необхідні довідкові дані), допускається використання даних про аналогічні транспортні засоби. Якщо ціну нового транспортного засобу в Україні визначити взагалі неможливо — використовується інформація про його ціну в країнах-виробниках (експортерах).

Постанова набрала чинності 11.06.2013.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль