Робоча ситуація дня

12 червня 2013 32
Лікарняні за весь період хвороби було нараховано у лютому 2013 року. Ці нарахування потрапили до звіту з ЄСВ за лютий 2013 року. У день виплати заробітної плати за лютий 2013 року було виплачено тільки лікарняні за рахунок підприємства. Кошти від ФСС з ТВП надійшли на спецрахунок підприємства для виплати лікарняних тільки 21 березня 2013 року

Відповідальність за несвоєчасно сплату ЄСВ під час виплати лікарняних

Лікарняні за весь період хвороби було нараховано у лютому 2013 року. Ці нарахування потрапили до звіту з ЄСВ за лютий 2013 року. У день виплати заробітної плати за лютий 2013 року було виплачено тільки лікарняні за рахунок підприємства. Кошти від ФСС з ТВП надійшли на спецрахунок підприємства для виплати лікарняних тільки 21 березня 2013 року. Чи правомірне застосування штрафних санкцій Пенсійним фондом за несвоєчасну сплату ЄСВ у розмірі 2%?

Відповідно до пункту 8 статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI (далі — Закон №2464) платники єдиного соціального внеску (ЄСВ), зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця.

Так, у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати ЄСВ до платника застосовуються фінансові санкції, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про ЄСВ, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність.

За виявлення несплачених сум ЄСВ, підприємство зобов’язане самостійно виправити помилку: сплатити ЄСВ з нарахуванням пені (ч. 2 ст. 25 Закону №2464).

Якщо несвоєчасну сплату ЄСВ виявляє орган ПФУ, то до підприємства він застосовує штрафні санкції в розмірі 10% своєчасно несплачених сум (ч. 11 ст. 25 Закону №2464).

У цьому випадку ФСС з ТВП перерахував підприємству кошти пізніше 20 березня, тому підприємство не встигло сплатити вчасно ЄСВ. Отже, треба було дочекатися коштів від ФСС з ТВП і тільки після цього відображати ці лікарняні в обліку та у звіті з ЄСВ.

Отже, штрафні санкції щодо несплати ЄСВ органом ПФУ були застосовані правомірно.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Податок на прибуток та ПДВ — 2018
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Приєднуйтесь до команди професіоналів

Заповніть форму та отримайте:

 • допомогу у розв'язанні складних робочих ситуацій
 • запрошення на освітні заходи
 • сповіщення про бухгалтерські новини

 • Щиро ваш, портал «Головбух»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  ×
  Отримуйте найсвіжіші новини!
  Ранкові листи про зміни в бухобліку та оподаткуванні