Робоча ситуація дня

13 червня 2013 10
Податкова інспекція при перевірці сум заявленого до відшкодування ПДВ до цього часу вимагає надавати їм оригінали митних декларацій, хоча підприємство декларує експорт на митниці в електронному вигляді. Чи правомірні такі дії?

Надання податковому органу оригіналів митних декларацій у разі електронного декларування експорту

Податкова інспекція при перевірці сум заявленого до відшкодування ПДВ до цього часу вимагає надавати їм оригінали митних декларацій, хоча підприємство декларує експорт на митниці в електронному вигляді. Чи правомірні такі дії?

Обов’язок платника ПДВ надавати податковому органу митні декларації встановлено пунктом 200.8 Податкового кодексу України (ПК).

Оригінали митних декларацій та розрахунок суми бюджетного відшкодування додаються до податкової декларації з ПДВ, коли підприємство заявляє на бюджетне відшкодування.

Якщо митне оформлення товарів, вивезених за межі митної території України, здійснювалося з використанням електронної митної декларації, таку декларацію митний орган надає податковому органу в електронній формі в порядку, затвердженому КМУ, з дотриманням умови реєстрації електронного підпису.

На виконання вимог пункту 200.8 ПК прийнято Положення про митні декларації, затверджене постановою КМУ від 21.05.2012 №450 (далі — Положення №450).

Положенням №450 передбачено використання електронних митних декларацій одночасно з митними деклараціями на паперовому носії.

Електронна митна декларація вважається оформленою за наявності внесеної до неї посадовою особою митного органу, яка завершила митне оформлення, за допомогою автоматизованої системи митного оформлення відмітки про завершення митного оформлення та засвідчення такої декларації електронним цифровим підписом посадової особи митного органу, яка завершила митне оформлення (п. 16 Положення №450).

Юридичний статус електронних документів визначено статтею 7 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22.05.2003 №851-IV. Оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов’язковими реквізитами, включаючи електронний цифровий підпис автора.

Крім того, пунктом 3 статті 257 Митного кодексу України передбачено, що електронна митна декларація і декларація, оформлена на паперовому носії, мають однакову юридичну силу.

Підприємству достатньо зберігати митну декларацію в електронному вигляді на засобах для зчитування інформації. У разі проведення перевірки правомірності заявленого до відшкодування ПДВ електронні митні декларації можуть виводитися на екран для їх візуалізації або друкуватися для надання представникам податкових органів.

Таким чином, дії податкових органів щодо вимоги надавати оригінали митних декларацій при електронному декларуванні експорту є неправомірними. Водночас на вимогу податківців підприємство може надати друковані екземпляри електронних митних декларацій.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Податок на прибуток та ПДВ — 2018
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Приєднуйтесь до команди професіоналів

Заповніть форму та отримайте:

 • допомогу у розв'язанні складних робочих ситуацій
 • запрошення на освітні заходи
 • сповіщення про бухгалтерські новини

 • Щиро ваш, портал «Головбух»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  ×
  Отримуйте найсвіжіші новини!
  Ранкові листи про зміни в бухобліку та оподаткуванні