Зміни в держреєстації немовлят, народжених поза медзакладом

19 червня 2013 23
Внесено зміни до Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні

Внесено зміни до Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні. Зокрема, уточнено норми щодо державної реєстрації народження дитини поза закладом охорони здоров’я.

Віднині державна реєстрація народження малюків, які з’явилися на світ не в пологових будинках, проводиться не тільки на підставі медичного свідоцтва про народження або медичної довідки про перебування дитини під наглядом лікувального закладу (форма №103-1/о), а й на підставі висновку про підтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров’я.

Нагадаємо, що форма зазначеного висновку, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 09.01.2013 №9.

Відповідно до постанови якщо медичним закладом не проводився огляд жінки та дитини, факт такого народження має підтвердити медична консультаційна комісія. Вона розглядає це питання за письмовою заявою жінки, яка народила дитину, або її чоловіка, родичів чи представника служби у справах дітей.

Крім письмової заяви, не пізніше одного тижня з імовірного дня народження такого малюка слід також надати комісії: паспорт або інший документ, що посвідчує особу; обмінну карту пологового будинку або відділення чи виписку з медичної карти; результати аналізів, ультразвукового дослідження, проведених під час вагітності; копію картки виклику швидкої допомоги; довідку про генетичну спорідненість між жінкою та дитиною; медичну довідку лікарсько-консультативної комісії про огляд немовляти та довідку  про огляд жінки для підтвердження факту нещодавніх пологів.

Рішення про підтвердження народження приймається у разі, коли імовірна дата пологів жінки збігається з вірогідним віком дитини або за наявності довідки про генетичну спорідненість. За результатами аналізу документів комісія не пізніше 10-ти календарних днів з моменту їх отримання приймає рішення про підтвердження або спростування факту народження дитини, складає висновок, а за потреби звертається до  Головного управління МВС.

Після підтвердження комісією факту народження дитини заклад охорони здоров’я, під наглядом якого перебуває немовля, видає заявникові медичну довідку,  яка є підставою для проведення державної реєстрації народження дитини в органах державної реєстрації актів цивільного стану.

Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль