Процедура справлянням портових зборів у морських портах України

20 червня 2013 45
З 15.06.2013 набрали чинності Порядок справляння та розміри ставок портових зборів та Порядок обліку та використання коштів від портових зборів

З 15.06.2013 набрали чинності Порядок справляння та розміри ставок портових зборів та Порядок обліку та використання коштів від портових зборів.

Передбачено, що портові збори сплачуються адміністрації морських портів України, крім випадків, визначених Законом України «Про морські порти» від 17.05.2012 №4709-VI (далі — Закон №4709), а саме:

  • причальний збір справляється на користь власника причалу, а якщо причал перебуває у користуванні — на користь відповідного користувача;
  • канальний збір справляється на користь власника каналу;
  • корабельний збір справляється на користь користувача портової акваторії, а також власника операційної акваторії причалу (причалів), збудованої до набрання чинності Законом № 4709;
  • маяковий збір справляється на користь державної установи, що організовує та здійснює навігаційно-гідрографічне забезпечення мореплавства.

Портові збори (корабельний, причальний, якірний, канальний, маяковий, адміністративний та санітарний) справляються в морських портах із суден і плавучих споруд, що плавають під Державним Прапором України та іноземними прапорами.

Нарахування портових зборів здійснюється з умовного об’єму судна, який обчислюється в кубічних метрах і дорівнює добутку трьох величин (довжина судна, ширина судна і висота борту судна), зазначених в обмірному свідоцтві (головні розмірення) або документі, що його замінює.

Під час нарахування зборів за добовими ставками час округлюється до 0,5 доби. При цьому час до 0,5 доби приймається за 0,5 доби, а 0,5 доби і більше — за 1 добу.

Сплата портових зборів у морських портах здійснюється до виходу судна з морського порту, а за транзитний прохід каналами — шляхом попередньої оплати або безпосередньо на вході у канал.

Сплата портових зборів здійснюється відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.1993 №15 «Про систему валютного регулювання і валютного контролю».

ПДВ нараховується та сплачується відповідно до вимог Податкового кодексу України.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль