Строк включення суми сплаченого податку до податкового кредиту у звітному періоді

20 червня 2013 17
Суд визнав законним включення підприємством (позивачем) до складу податкового кредиту в декларації з ПДВ за відповідний звітний період суми сплаченого податку, а податкове повідомлення-рішення, яким підприємству зменшено розмір від’ємного значення суми ПДВ, безпідставним та таким, що винесено з порушенням норм Податкового кодексу України

Суд визнав законним включення підприємством (позивачем) до складу податкового кредиту в декларації з ПДВ за відповідний звітний період суми сплаченого податку, а податкове повідомлення-рішення, яким підприємству зменшено розмір від’ємного значення суми ПДВ, безпідставним та таким, що винесено з порушенням норм Податкового кодексу України (ПК).

Відповідно до пункту 198.2 ПК, датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається, зокрема, дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.

Судом встановлено, що 09.09.2011 між позивачем (покупцем) та його контрагентом (продавцем) був укладений договір поставки, за умовами якого продавець зобов’язувався поставити товар, а покупець зобов’язувався прийняти та оплатити його.
01.08.2012 покупець отримав від продавця податкову накладну від 16.09.2011, що підтверджено записом у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних. При цьому податкова накладна не була зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до пункту 201.10 ПК, у разі відмови продавця товарів/послуг надати податкову накладну або в разі порушення ним порядку її заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого постачальника, яка є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту.

Тому 10.09.2012 покупець електронною поштою подав до податкового органу податкову декларацію з ПДВ за звітний період серпень 2012 року разом із Додатком 8 до податкової декларації з ПДВ (Заявою про відмову постачальника надати податкову накладну (порушення ним порядку заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних).

При цьому чинне законодавство передбачає: якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих податкових накладних, це право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної.

Тобто покупець на підставі податкової накладної, Додатка 8 до податкової декларації з ПДВ за серпень 2012 року правомірно включив до складу податкового кредиту в декларації з ПДВ за звітний період серпень 2012 року суму сплаченого податку, при цьому не порушуючи строк у 365 календарних днів з дати складання податкової накладної.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Податок на прибуток та ПДВ — 2018
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Приєднуйтесь до команди професіоналів

Заповніть форму та отримайте:

 • допомогу у розв'язанні складних робочих ситуацій
 • запрошення на освітні заходи
 • сповіщення про бухгалтерські новини

 • Щиро ваш, портал «Головбух»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  ×
  Отримуйте найсвіжіші новини!
  Ранкові листи про зміни в бухобліку та оподаткуванні