З 01.07.2013 зменшиться адміністративний тиск на бізнес

26 червня 2013 22
Законодавці внесли зміни до деяких законодавчих актів України щодо усунення обмежень у провадженні господарської діяльності

Законодавці внесли зміни до деяких законодавчих актів України щодо усунення обмежень у провадженні господарської діяльності. А саме: до Кодексу адміністративного судочинства, Кодексу цивільного захисту України, а також Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 № 877-V.

Таким чином, планується зменшити адміністративний тиск на підприємців шляхом запровадження обмежень втручання суб’єктів владних повноважень у господарську діяльність підприємців.

Зокрема, віднині контролюючий орган не матиме права без рішення суду зупинити діяльність підприємства. Навіть якщо контролюючий орган виносить рішення про вжиття інших заходів реагування за результатами перевірок (наприклад щодо застосування штрафних санкцій, винесення приписів про усунення недоліків тощо), все одно він зобов’язаний звернутися до адміністративного суду для підтвердження такого рішення. Тобто в суді саме контролер повинен доводити порушення закону з боку підприємця. Підприємцям же не потрібно буде самим звертатися до суду за оскарженням рішення контролюючого органу, а також збирати докази неправомірності рішення контролюючого органу, доводити суду свою правоту, сплачувати судовий збір. Якщо контролюючий орган не доведе обгрунтованість і законність свого рішення і суд відмовить контролюючому органу у задоволенні його позову, відповідні заходи реагування не застосовуватимуться.  

Ці норми наберуть чинності з 01.07.2013.

Крім цього, скасовується необхідність подання декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань пожежної безпеки щодо об’єктів будівництва, які введені в експлуатацію, а також щодо об’єктів, на які раніше органи пожежного нагляду видали відповідний дозвіл.

Відмінено експертизу з питань цивільного захисту. А з Державної служби України з надзвичайних ситуацій знімаються повноваження проводити експертизи проектів будівництва.

Разом з тим органи пожежного нагляду позбавляються права брати участь у проведенні експертизи проектів будівництва, оскільки така експертиза здійснюється експертними організаціями відповідно до вимог законодавства про регулювання містобудівної діяльності.

Закон набере чинності з 27.06.2013 і буде введений в дію з 01.07.2013.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль