Підписання акта звірки є підставою для переривання перебігу позовної давності

27 червня 2013 222
Суд касаційної інстанції задовольнив позовні вимоги підприємства (орендодавця) про стягнення з іншого підприємства (орендаря) заборгованості з орендних платежів, яка виникла внаслідок неналежного виконання останнім договірних зобов’язань, а також передбачених частиною 2 статті 625 Цивільного кодексу України (ЦК) 3% річних та інфляційних втрат

Суд касаційної інстанції задовольнив позовні вимоги підприємства (орендодавця) про стягнення з іншого підприємства (орендаря) заборгованості з орендних платежів, яка виникла внаслідок неналежного виконання останнім договірних зобов’язань, а також передбачених частиною 2 статті 625 Цивільного кодексу України (ЦК) 3% річних та інфляційних втрат.

Факт порушення орендарем свого зобов’язання щодо сплати орендних платежів та наявність відповідної заборгованості, яка орендарем не спростована (доказів її оплати не надано), також підтвердився висновком судово-економічної експертизи.

Що ж до заявлених позовних вимог в частині стягнення з орендаря заборгованості з оплати наданих орендодавцем послуг за договорами про спільне використання технологічних мереж та про надання послуг з опалення орендованого приміщення, то за рішенням суду, яке грунтується, у т. ч. на висновку судово-економічної експертизи, підстав для їх задоволення немає через недоведеність факту існування цієї заборгованості.

Доводи ж орендаря про неправильне застосування судом апеляційної інстанції позовної давності до вимог про стягнення заборгованості з орендних платежів за період лютий – травень 2008 року Вищий господарський суд відхилив з огляду на таке.

Відповідно до частини 5 статті 261 ЦК за зобов’язаннями з визначеним строком виконання перебіг позовної давності починається зі спливом строку виконання.

Водночас частиною 1 статті 264 ЦК встановлено, що перебіг позовної давності переривається вчиненням особою дії, що свідчить про визнання нею свого боргу або іншого обов’язку. При цьому діями по визнанню боргу є дії боржника безпосередньо по відношенню до кредитора, які свідчать про наявність боргу, зокрема, підписання боржником акта звірки розрахунків, в якому визначена його заборгованість.

У матеріалах справи міститься складений сторонами акт звірки взаєморозрахунків за період з 01.01.2010 по 28.02.2011, який підписаний уповноваженими особами сторін та скріплений печатками останніх. І в цьому акті орендар погодився з наявністю у нього заборгованості.

Таким чином, підписання акта звірки є дією, яка свідчить про визнання відповідачем боргу, та є підставою для переривання перебігу позовної давності.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль