Робоча ситуація дня

2 липня 2013 29
На підприємстві працюють зовнішні сумісники на 0,1 ставки (окладу) три дні на тиждень з чотиригодинним робочим днем. Як правильно розрахувати відпускні для цієї категорії працівників?

Розрахунок відпускних для сумісників з неповним робочим днем

На підприємстві працюють зовнішні сумісники на 0,1 ставки (окладу) три дні на тиждень з чотиригодинним робочим днем. Як правильно розрахувати відпускні для цієї категорії працівників?

Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою жодних обмежень трудових прав працівників (ст. 56 Кодексу законів про працю України; КЗпП). Тому вони мають право на відпустку повної тривалості. Відпустка на роботі за сумісництвом надається одночасно з відпусткою за основним місцем роботи.

Обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпусток здійснюється відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 №100 (далі — Порядок №100).

Пунктом 7 Порядку №100 передбачено, що нарахування виплат за час відпусток або компенсації за невикористані відпустки провадиться шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців на відповідну кількість календарних днів року, за винятком святкових і неробочих днів, встановлених законодавством (ст. 73 КЗпП). Отриманий результат множиться на кількість календарних днів відпустки.

При цьому слід враховувати положення абзацу 6 пункту 2 Порядку №100, а саме: час, протягом якого працівники згідно з чинним законодавством або з інших поважних причин не працювали і за ними не зберігався заробіток або зберігався частково, виключається з розрахункового періоду.

Зазначена норма стосується випадків, коли:

  • працівники з незалежних від них причин працювали в режимі неповного робочого тижня (наказом по підприємству працівники відділу, цеху та ін. були переведені на роботу на умовах неповного робочого тижня у зв’язку з неможливістю забезпечити їх роботою впродовж нормальної тривалості робочого тижня);
  • був оформлений простій не з вини працівника;
  • працівникам надавалися відпустки без збереження заробітної плати відповідно до статей 25 та 26 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 №504/96-ВР.

Отже, у разі коли працівник з незалежних від нього причин (наказом по підприємству працівники відділу, цеху та ін. були переведені на роботу на умовах неповного робочого тижня у зв’язку з неможливістю забезпечити їх роботою впродовж нормальної тривалості робочого тижня, простій не з вини працівника) працював в режимі неповного робочого тижня, середньоденна заробітна плата для оплати часу щорічної відпустки провадиться шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців на відповідну кількість календарних днів року, зменшену на кількість святкових і неробочих днів, встановлених законодавством (ст. 73 КЗпП), а також на кількість робочих днів, протягом яких працівник не працював, при скороченому робочому тижні (простої).

Вихідні дні із розрахунку вилучати не слід, оскільки відпустки надаються в календарних днях і оплачуються календарні дні відпустки. Отриманий результат множиться на кількість календарних днів відпустки.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль