Порядок та умови сплати єдиного внеску фізичними особами - підприємцями спрощеної системи оподаткування

8 липня 2013 26
УВАГА! Шановні підприємці (спрощеної системи (єдиний податок), 20 липня 2013 року граничний термін сплати єдиного соціального внеску за 2 квартал 2013 року

УВАГА! Шановні підприємці (спрощеної системи (єдиний податок), 20 липня 2013 року граничний термін сплати єдиного соціального внеску за 2 квартал 2013 року. Мінімальний розмір сплати становить 1194,03 грн. (34,7% від мінімального розміру заробітної плати).

Згідно Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» №2464-VI (далі — Закон №2464) платниками єдиного внеску за себе є фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, в розмірі не менше мінімального страхового внеску за одну особу або 34,7% від суми мінімальної заробітної плати встановленої ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік».

Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску дорівнює сімнадцяти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом. Порядок обчислення і сплати єдиного внеску визначено статтею 9 Закону №2464 та розділом 4 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010  №21-5.

За 2013 рік фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку за кожний місяць перебування на спрощеній системі оподаткування зобов’язані сплачувати до Пенсійного Фонду не менше мінімального страхового внеску.

Фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, сплачують єдиний соціальний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний соціальний внесок.

Порушення цього терміну тягне за собою накладення фінансової санкції в розмірі 10% від створеної заборгованості та нарахування пені в розмірі 0,1% суми за кожний день прострочки.

Наприклад: якщо за даними ДПА ФО-СПД перебувала на спрощеній системі 1 квартал 2013 року то її зобов’язання за цей квартал перед Фондом становлять 1194,03 грн. Порушення терміну сплати зазначеної суми автоматично тягне за собою накладення фінансової санкції в розмірі 10% (119,40 грн.) та пені.

Також повідомляємо, що  з 01.01.2012 набрали чинності норми Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» від 04.11.2011 №4014-VI, відповідно до яких платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також, за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Що стосується сплати єдиного внеску фізичними особами — платниками єдиного податку за місяць перебування у відпустці або хвороби та, враховуючи роз’яснення Державної податкової служби України, то відповідно до пункту 4 частини першої статті 4 Закону №2464 фізичні особи — підприємці, у т. ч. ті, які обрали спрощену систему оподаткування, визначені платниками єдиного внеску.

Оскільки, фізичні особи — платники єдиного податку першої і другої груп, у період протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів, залишаються платниками спрощеної системи оподаткування, відповідно, вони мають обов’язок щодо сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зазначений період.

Крім того, платники єдиного податку третьої групи сплачують єдиний внесок у відсотках отриманого доходу протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал (пункти 293.3 та 295.3 Податкового кодексу України). Оскільки у податковому (звітному) кварталі вищезазначені особи перебувають на спрощеній системі оподаткування та віднесені до платників єдиного податку, єдиний внесок сплачується такими особами на загальних підставах, незалежно від розміру отриманого доходу.

Сплата  внесків здійснюється на рахунки органів Пенсійного фонду України, відкриті в органах Держказначейства за місцем реєстрації фізичних осіб, як страхувальників.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль