Впроваджено електронний залізничний квиток з використанням спеціалізованого РРО

9 липня 2013 20
Затверджено новий Порядок оформлення розрахункових і звітних документів при здійсненні продажу проїзних і перевізних документів на залізничному транспорті

Затверджено новий Порядок оформлення розрахункових і звітних документів при здійсненні продажу проїзних і перевізних документів на залізничному транспорті.

У зв’язку з цим з 09.07.2013 визнано таким, що втратив чинність, наказ Мінтрансу та ДПАУ від 24.10.2001 №712/431 з усіма внесеними змінами.

Новий Порядок є обов’язковим для всіх підприємств (їх структурних підрозділів) залізничного транспорту, що здійснюють оформлення проїзних і перевізних документів при наданні послуг пасажирам та вантажовласникам, а також для організацій, що здійснюють ці операції за договорами.

Передбачено, що продаж проїзних і перевізних документів здійснюватиметься з використанням бланків встановленого зразка та електронних проїзних/перевізних документів під час продажу їх через квиткові каси та електронні канали обслуговування із використанням  спеціалізованого РРО «ЕКСПРЕС». Впровадження в експлуатацію спеціалізованого РРО дозволяє здійснювати продаж  електронних проїзних/перевізних документів із функцією фіскального чека.

При цьому електронні квитки роздруковуватимуться не на бланках проїзних документів встановленого зразка, а на чистому аркуші документа і будуть підставою для посадки пасажира до поїзда, здійснення поїздки, відрахування відповідних платежів до державного бюджету, розподілу коштів між учасниками перевізного процесу відповідно до чинного законодавства. Посадка до поїзда здійснюватиметься за інформацією, роздрукованою самим пасажиром чи отриманою у квитковій касі, а також перевіреною провідником вагона відповідними засобами, що будуть  зчитувати  інформацію.

За результатами оформлення електронних проїзних/перевізних документів користувач отримує зображення (інформацію) електронного проїзного (перевізного) документа, що має бути роздруковане на паперовому носії під назвою  «Посадочний документ».

Кожен електронний проїзний/перевізний документ знаходиться в базі даних програмно-апаратного комплексу електронних проїзних документів, має відповідний стан (статус), що дозволяє перевізнику отримувати інформацію від часу оформлення до закінчення поїздки. Електронні проїзні документи мають такі статуси: оплачений, використаний, погашений, повернений.

Форма і зміст проїзних і перевізних документів залежать від виду сполучення (приміське, внутрішнє, міжнародне) та від засобу оформлення — на бланках проїзних і перевізних документів чи у вигляді посадочного проїзного/перевізного документа — для електронних проїзних/перевізних документів.

Форма і зміст перевізних документів на перевезення вантажів залежать від виду сполучення (внутрішнє, міжнародне).

Взагалі-то статус бланків суворого обліку, які раніше використовувались для оформлення проїзду  пасажирів, змінено на бланки встановленого зразка (несуворого обліку).Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль