Робоча ситуація дня

10 липня 2013 36
Як відображати сплачені авансові внески з податку на прибуток у новій формі балансу?

Відображення сплачених авансових внесків з податку на прибуток у новій формі балансу

Як відображати сплачені авансові внески з податку на прибуток у новій формі балансу?

Відповідно до НП(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності» баланс — це звіт про фінансовий стан підприємства, який відображає на певну дату його активи, зобов’язання і власний капітал.

Потрібно пам’ятати, що баланс підприємства складається на кінець останнього дня звітного періоду. Поточна дебіторська заборгованість за рахунками у Балансі відображається у статях 1130, 1135, 1136.

Щодо заповнення форм фінансової звітності діють відповідні методичні рекомендації, затверджені наказом Мінфіну від 28.03.2013 №433.

Так, пунктами 2.28–2.29 цих рекомендацій встановлено, що:

1) у статті 1130 Балансу «Дебіторська заборгованість за розрахунками за виданими авансами» відображається сума авансів, наданих іншим підприємствам, а також сума авансового внеску з податку на прибуток у випадках передбачених законодавством.
2) у статті 1135 Балансу «Дебіторська заборгованість за розрахунками з бюджетом» відображається дебіторська заборгованість фінансових і податкових органів, а також переплата за податками, зборами та іншими платежами до бюджету.
3) у статті 1136 Балансу наводиться дебіторська заборгованість з податку на прибуток.

Тому підприємство — платник авансових внесків з податку на прибуток при складанні проміжної фінансової звітності наростаючим підсумком з початку звітного року повинен заповнювати статтю 1136 Балансу. У ній підприємство відображає сальдо бухгалтерського рахунку 371, але у сумі сплачених авансових внесків з податку на прибуток до бюджету.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль