Профнавчання безробітних

11 липня 2013 63
Затверджено Порядок професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних (далі — Порядок)

Затверджено Порядок професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних (далі — Порядок).

Дія цього Порядку поширюється на зареєстрованих безробітних, які мають право на матеріальне забезпечення на випадок безробіття та соціальні послуги з професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації.

Професійне навчання безробітних організовується на замовлення роботодавця або для самозайнятості, провадження підприємницької діяльності з урахуванням побажань безробітних. Воно здійснюється у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, у т. ч. в навчальних закладах Державної служби зайнятості України, на підприємствах незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання або безпосередньо у роботодавців — замовників кадрів за рахунок коштів Фонду на випадок безробіття.

Зареєстрований безробітний, який виявив бажання пройти профнавчання, має укласти договір з місцевим центром зайнятості. Після чого безробітному видається направлення на профнавчання до навчального закладу за встановленою цим Порядком формою, на підставі якого безробітний зараховується до навчального закладу на денну форму навчання.

Строк профнавчання безробітних визначається робочими навчальними планами та робочими навчальними програмами і не може перевищувати 12 місяців.

У випадку направлення безробітного на профнавчання до навчального закладу, що розташований не за місцем реєстрації його місця проживання чи перебування, йому компенсуються витрати на проїзд до місця розташування навчального закладу й у зворотному напрямку транспортом загального користування (крім таксі) на підставі квитків або довідки транспортного підприємства про вартість проїзду за відсутності квитків. Такий безробітний забезпечується місцем проживання на період навчання.

Якщо ж безробітний припинить своє профнавчання без поважних причин або відмовиться працювати за одержаною професією (спеціальністю), він має відшкодувати центру зайнятості, з яким укладено договір, суму витрат на навчання, проїзд до місця розташування навчального закладу й у зворотному напрямку, а також суму витрат на проживання в період навчання.

Наказ набере чинність з дня його офіційного опублікування.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль