Робоча ситуація дня

17 липня 2013 24
Податкова накладна з неправильним податковим номером контрагента була зареєстрована у єдиному реєстрі податкових накладних та включена у податкову звітність. Як виправити помилку?

Виправлення «технічної» помилки у податковій накладній

Податкова накладна з неправильним податковим номером контрагента була зареєстрована у єдиному реєстрі податкових накладних та включена у податкову звітність. Як виправити помилку?

Порядок коригування та вичерпний перелік випадків, при яких виникає необхідність коригування податкових зобов'язань та податкового кредиту викладений у статті 192 Податкового кодексу України (ПК).

Податкова накладна (ПН), яка зареєстрована в ЄРПН, що виписана із невірно зазначеним індивідуальним податковим номером контрагента, не підлягає коригуванню у зв'язку з відсутністю підстав у відповідності з нормами статті 192 ПК.

На жаль, механізм видалення помилково виписаних ПН та розрахунків коригувань з ЄРПН відсутній. У разі припущення в ПН будь-яких помилок «технічного» характеру при складанні та реєстрації в ЄРПН можна скласти нову, вірну ПН та зареєструвати її в ЄРПН. При цьому встигнути це зробити у встановлений ПК строк - 15 календарних днів, наступних за днем її складання. Для того, щоб орган ДПС не відмовив у реєстрації такої ПН потрібно одночасно подати в органи ДПС лист, в якому проінформувати податковий орган про можливість наявності розбіжностей у відповідному податковому періоді та вказати причину такої розбіжності.

Також підприємство повинно повідомити контрагента про факт наявності реєстрації в ЄРПН помилкової ПН, з метою недопущення позбавлення в результаті такої помилки - його податкового кредиту, шляхом подання останнім скарги у відповідності з нормами пункту 201.10 ПК.

Якщо вже час на реєстрацію вірної ПН в ЄРПН вичерпаний, то виправити «технічну» помилку можна лише шляхом подачі розрахунку коригування.

Якщо невірно зазначений індивідуальний податковий номер контрагента також зазначений в додатку 5 декларації з ПДВ, то потрібно подати Уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок, до якого додається додаток 5. Для виправлення невірно зазначеного індивідуального податкового номера контрагента в додатку 5 записується помилковий запис індивідуального податкового номера, при цьому вартісний показник вказується зі знаком мінус (сторнується) та наводиться правильний запис контрагента, включаючи вартісні показники. У підсумковому рядку «Усього за місяць (квартал)» наводиться нульова сума.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль