Робоча ситуація дня

19 липня 2013 14
Чи потрібно коригувати суми ПДВ, які не були включені підприємством до податкового кредиту у зв'язку з тим, що придбані товари (послуги) не використовуються у господарській діяльності, у разі зміни кількісних чи вартісних показників цих товарів (послуг)?

Коригування сум ПДВ, не включених до податкового кредиту

Чи потрібно коригувати суми ПДВ, які не були включені підприємством до податкового кредиту у зв'язку з тим, що придбані товари (послуги) не використовуються у господарській діяльності, у разі зміни кількісних чи вартісних показників цих товарів (послуг)?

Пунктом 192.1 Податкового кодексу України (ПК) визначено, що якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню.

Результат перерахунку податкових зобов'язань і податкового кредиту постачальника та отримувача відображається у складі податкової декларації за звітний податковий період (п. 192.3 ПК).

Пунктом 18 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 01.11.2011 №1379 визначено, що у разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань відповідно до статті 192 ПК постачальник товарів/послуг виписує розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

Платники ПДВ щомісяця протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, а також платники, яким встановлено звітний податковий період - квартал, подають до органу ДПС копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних (далі - Реєстр) за такий період в електронному вигляді.

Форма реєстру виданих та отриманих податкових накладних та порядок його ведення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 17.12.2012 №1340.

У розділі II Реєстру відображаються, зокрема:

  • отримані податкові накладні;
  • розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (додаток 2 до податкової накладної).

При цьому, реєстр є основою для відображення зведених результатів такого обліку в податкових деклараціях з ПДВ.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль