Робоча ситуація дня

29 липня 2013 9
На підприємство влаштувався новий працівник. Чи має він право на застосування податкової соціальної пільги в першому ж місяці роботи?

Чи можлива податкова соціальна пільга в перший місяць роботи

На підприємство влаштувався новий працівник. Чи має він право на застосування податкової соціальної пільги в першому ж місяці роботи?

Так, працівник має право скористатись податковою соціальною пільгою (ПСП) з першого місяця роботи. Але лише за певних умов.

По-перше. Відповідно до підпункту 169.4.1 Податкового кодексу України (ПК) працівник має право на ПСП у разі, коли нарахована зарплата не перевищує суми місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого на 1 січня звітного року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн.

По-друге. Працівник має написати заяву про застосування ПСП (пп. 169.2.2 ПК). У разі застосування ПСП у збільшеному розмірі — ще й підтвердні документи на право її застосування.

По-третє. Якщо працівник отримував у цьому місяці зарплату (наприклад, за старим місцем роботи) і під час обчислення податку на доходи фізосіб ПСП вже застосовувалась, то права на її повторне застосування у нього не буде. Тобто право скористатись ПСП у працівника є лише один раз на місяць і лише в одного роботодавця.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль