Уряд відтермінував вступ в силу нового порядку оцінки майна

2 серпня 2013 12
Уряд переніс строки застосування постанови КМУ від 04.03.2013 № 231 «Деякі питання проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства» з 01.08.2013 до 01.11.2013

Уряд переніс строки застосування постанови КМУ від 04.03.2013 № 231 «Деякі питання проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства» з 01.08.2013 до 01.11.2013.

Тобто запровадження нових правил оцінки майна з метою оподаткування відстрочено на три місяці. При цьому звіти про оцінку, яка проводитиметься до 31.10.2013 включно, дозволено використовувати протягом строку, на який вони видані, але не більше трьох місяців.

Нагадаємо, що за новими правилами фізичні особи, які продають рухоме і нерухоме майно, повинні отримувати його оцінку виключно за наявності спеціальної оцінки для цілей оподаткування. Без такої оцінки нотаріуси відмовлятимуть громадянам у посвідченні правочинів купівлі-продажу, міни, дарування, видачі свідоцтва про право на спадщину тощо.

На відміну від старої системи правил, за якої різні оцінювачі могли безконтрольно визначати різну вартість ідентичного майна, нова система зобов’язує вносити всі акти в єдину базу оцінки.

Однак нові правила було б складно реалізувати з 01.08.2013 як для нотаріусів, так і для оцінювачів, оскільки на сьогодні кількість юросіб, які мають право здійснювати оцінку нерухомого майна для цілей оподаткування, є недостатньою. Це зумовлено тим, що Фонд державного майна України не мав достатнього часу для проведення навчання та сертифікації необхідної кількості оцінювачів.

Постанова набере чинності з дня її офіційного опублікування.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль