Робоча ситуація дня

7 серпня 2013 41
Чи можна використовувати для відображення в обліку розроблені форми первинних документів?

Використовуємо в обліку самостійно розроблені форми первинних документів

Чи можна використовувати для відображення в обліку розроблені форми первинних документів?

Так, можна

Основні вимоги до первинних документів наведені у Положенні про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, яке затверджено наказом Мінфіну від 24.05.1995. № 88 (далі — Положення № 88).

Норми податкового законодавства вимагають документального підтвердження витрат, які включаються до податкових витрат (п. 138.2 Податкового кодексу України). Статтею 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-ХІV затверджені основні реквізити первинних документів.

Адже згідно з пунктом 2.7 Положення № 88 документування господарських операцій може здійснюватись не лише на бланках типових і спеціалізованих форм, затверджених відповідним органом державної влади, а й з використанням виготовлених самостійно бланків, які повинні містити обов’язкові реквізити чи реквізити типових або спеціалізованих форм. Головне, щоб така самостійно розроблена форма містила обов’язкові реквізити первинного документа і відображала суть господарської операції.

Для документального оформлення господарських операцій, пов’язаних з рухом і використання матеріалів та сировини, наказом Мінстату від 21.06.1996 № 193 розроблено та затверджено типові форми первинних облікових документів з обліку сировини та матеріалів. Проте використання саме затверджених форм не є обов’язковим. Законодавство не містить вимоги закріплювати використання конкретних форм первинних документів наказом по підприємству, проте, вважаємо, такий наказ не буде зайвим.

Існують також ряд нормативних документів, які розкривають норму пункту 2.8 Положення № 88 («Додаткові вимоги до порядку створення первинних документів про касові і банківські операції, рух цінних паперів, товарно-матеріальних цінностей та інших об’єктів майна передбачаються іншими нормативно-правовими актами»).

Зокрема, до них належить:

  • Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, яке затверджено постановою Правління НБУ від 15.12.2004 № 637;
  • Інструкція про порядок реєстрації виданих, повернутих і використаних довіреностей на одержання цінностей, яку затверджено наказ Мінфіну від 16.05.1996 № 99.


Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль