Робоча ситуація дня

8 серпня 2013 20
Згідно з зовнішньоекономічним контрактом на умовах відстрочки платежу товар імпортовано в Україну та продано іншому резиденту України. Чи може резидент-покупець виписати на користь нерезидента-постачальника переказний вексель, платником по якому є третя особа-резидент, якій продано цей товар? Чи потрібна у такому випадку ліцензія?

Розраховуємось векселем при імпортних операціях

Згідно з зовнішньоекономічним контрактом на умовах відстрочки платежу товар імпортовано в Україну та продано іншому резиденту України. Чи може резидент-покупець виписати на користь нерезидента-постачальника переказний вексель, платником по якому є третя особа-резидент, якій продано цей товар? Чи потрібна у такому випадку ліцензія?

Діючим законодавством України дозволяється застосовувати вексельну форму розрахунків з нерезидентами за поставлені товари.

Можливість виставлення векселя на користь постачальника-нерезидента при імпортних операціях резидентів, які здійснюються на умовах відстрочення поставки, передбаченастаттею 2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» від 23.09.1994 № 185/94-ВР.

Резиденти можуть видавати переказні векселі в іноземній або національній валюті для розрахунків з нерезидентами. При цьому умови проведення таких розрахунків між резидентом та нерезидентом обов’язково відображаються у відповідному зовнішньоекономічному контракті (ст. 9 Закону України «Про обіг векселів в Україні» від 05.04.2001 № 2374-III; далі — Закон № 2374).

Видавати переказні векселі можна лише для оформлення грошового боргу за фактично поставлені товари (ст. 4 Закону № 2374).

Окремі валютні операції, які підпадають під режим ліцензування, здійснюються на підставі індивідуальних або генеральних ліцензій, які видає Нацбанк (п. 1 ст. 5 Декрету КМУ «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» від 19.02.1993 № 15-93; далі — Декрет № 15-93).

Оскільки у даному випадку виставляється переказний вексель, платником по якому є третя особа-резидент, яка має зобов’язання перед резидентом-векселедавцем, слід врахувати таке.

Не потребують індивідуальної ліцензії операції з платежів у іноземній валюті, що здійснюються резидентами за межі України на виконання зобов’язань у цій валюті перед нерезидентами щодо оплати продукції, послуг, робіт (пп. «а» п. 4 ст. 5 Декрету № 15-93).

Оскільки третя особа-резидент не має зобов’язань перед нерезидентом стосовно оплати товарів, то вона повинна оплатити вексельну суму в іноземній валюті нерезиденту при пред’явленні векселя до оплати. Тому для здійснення такої валютної операції потрібно отримати індивідуальну ліцензію НБУ.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль