Робоча ситуація дня. Позитивну курсову різницю — до бюджету: а платить хто?

3 грудня 2015 42
Нерезидент повернув аванс резиденту за непоставлений товар. Кошти, отримані в іноземній валюті, підлягають обов’язковому продажу. Чи зобов’язане підприємство сплачувати в бюджет позитивну курсову різницю?

ПРОБЛЕМА

Нерезидент повернув аванс резиденту за непоставлений товар. Кошти, отримані в іноземній валюті, підлягають обов’язковому продажу. Чи зобов’язане підприємство сплачувати в бюджет позитивну курсову різницю?

РІШЕННЯ

Умови і особливості продажу поверненої нерезидентом чи невикористаної іноземної валюти регулює стаття 5 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» від 23.09.1994 № 185/94-ВР (далі — Закон № 185), а також Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою, затверджене постановою Правління НБУ від 10.08.2005 № 281.

Строк, впродовж якого куплена резидентом на міжбанківському валютному ринку України (МВРУ) іноземна валюта для забезпечення виконання зобов’язань перед нерезидентом має бути використана за призначенням, і порядок її продажу у разі недотримання резидентом зазначеного строку, має право встановлювати НБУ (ст. 3 Закону № 185).

Порушення резидентами строків, встановлених НБУ, призводить до того, що придбана іноземна валюта продається уповноваженими банками впродовж 5 робочих днів на МВРУ. При цьому позитивна курсова різниця, яка може виникнути через таку операцію, щокварталу спрямовується до Державного бюджету України, а від’ємна курсова різниця відноситься на результати господарської діяльності резидента (ст. 5 Закону № 185).

Більше читайте в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль