Робоча ситуація дня: Автоматичне відшкодування ПДВ при оскарженні акту перевірки в суді

19 серпня 2013 23
Підприємство відповідає критеріям автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ і регулярно отримує його з бюджету. Чи втрачається право на автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ на період судового оскарження акту документальної перевірки?

Підприємство відповідає критеріям автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ і регулярно отримує його з бюджету. Чи втрачається право на автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ на період судового оскарження акту документальної перевірки?

Ні, не втрачається.

Право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ мають платники, які відповідають критеріям, встановленим пунктом 200.19 Податкового кодексу України (ПК).

Обов’язковими критеріями, яким мають відповідати платники ПДВ одночасно, є:

 • платники не перебувають у судових процедурах банкрутства;
 • вони включені до Єдиного держреєстру юросіб та фізосіб-підприємців і не мають записів у цьому реєстрі щодо припинення держреєстрації, відсутності підтвердження відомостей, відсутності за місцезнаходженням, визнання недійсними установчих документів чи змін до них;
 • протягом попередніх 12 місяців питома вага поставок за ставкою 0% в загальному обсязі поставок перевищує 40%;
 • загальна сума розбіжностей між задекларованим податковим кредитом заявника відшкодування та задекларованими податковими зобов’язаннями його контрагентів не перевищує 10% заявленої суми відшкодування;
 • середня зарплата більше ніж у 2,5 рази перевищує мінімальну у кожному з останніх чотирьох звітних періодів;
 • платники не мають податкового боргу.
 • Крім того, такі платники повинні мати хоча б один з наступних критеріїв:
 • чисельність працівників перевищує 20 осіб у кожному з останніх чотирьох звітних періодів;
 • залишкова вартість власних основних фондів для ведення задекларованої діяльності у податковому обліку перевищує заявлену суму відшкодування за попередні 12 місяців;
 • рівень податкового навантаження з податку на прибуток є вищим від середнього по галузі за підсумками останнього податкового року.

Для великих платників податків передбачена умова відсутності декларування від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток за підсумками останнього податкового року.

Порядок визначення відповідності платника ПДВ зазначеним критеріям затверджено наказом Мінфіну від 21.09.2011 № 1178.

У разі невідповідності визначеним критеріям платник ПДВ не має права на автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ. Відповідне рішення приймається контролюючим органом, про що повідомляється платник ПДВ письмово протягом 17 календарних днів після граничного терміну подачі звітності (п. 200.21 ПК).

Зауважимо, що вищезазначений перелік критеріїв, який дає право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ, не містить обмежень щодо отримання платником такого відшкодування на період оскарження результатів документальної перевірки в суді.

Умови відшкодування ПДВ у разі судового оскарження рішення контролюючого органу передбачені пунктом 200.15 ПК. У такому разі контролюючий орган не пізніше наступного робочого дня після отримання ухвали суду про порушення провадження у справі повідомляє орган держказначейства. До набрання законної сили судовим рішенням орган держказначейства тимчасово припиняє процедуру відшкодування ПДВ в частині оскаржуваної суми.

Таким чином, процедура відшкодування ПДВ припиняється на період судового оскарження рішення контролюючого органу лише на ту суму ПДВ, яка оскаржується підприємством в суді. Якщо після перевірки підприємство не отримало від контролюючого органу письмове повідомлення про невідповідність критеріям на автоматичне бюджетне відшкодування, це означає, що підприємство відповідає таким критеріям. У такому разі підприємство має право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування з ПДВ за звітні податкові періоди, що настають після перевірки.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Перевірки Фондом соцстрахування: розбір свіжої судової практики
Податок на прибуток та ПДВ — 2018
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Приєднуйтесь до команди професіоналів

Заповніть форму та отримайте:

 • допомогу у розв'язанні складних робочих ситуацій
 • запрошення на освітні заходи
 • сповіщення про бухгалтерські новини

 • Щиро ваш, портал «Головбух»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  ×
  Отримуйте найсвіжіші новини!
  Ранкові листи про зміни в бухобліку та оподаткуванні