Робоча ситуація дня: Як реагувати на запит податкового органу

21 серпня 2013 21
На адресу підприємства надійшов лист від місцевого податкового органу, в якому податківці просять надати копії прибутково-касових ордерів, що підтверджують взаємовідносини з постачальником — фізичною особою. Чи потрібно надавати копії документів згідно із запитом?

На адресу підприємства надійшов лист від місцевого податкового органу, в якому податківці просять надати копії прибутково-касових ордерів, що підтверджують взаємовідносини з постачальником — фізичною особою. Чи потрібно надавати копії документів згідно із запитом?

Відповідно до статті 19-1 Податкового кодексу України (ПК) однією з основних функцій податкових органів є здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування і сплати податків і зборів, установлених ПК.

Згідно з пунктом 73.5 ПК податковий орган має право вимагати від платника надати копії первинних документів при проведенні зустрічних звірок, для документального підтвердження господарських відносин з іншим контрагентом та з’ясування реальності таких відносин, повноти відображення операцій у податковому обліку.

За ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій згідно з пунктом 121.1 ПК передбачено штраф у розмірі 510 грн. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 грн.

Крім того, у разі ненадання копій первинних документів податковий орган матиме усі підстави для проведення на підприємстві позапланової перевірки відповідно до підпункту 78.1.1 ПК.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки»



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль