Робоча ситуація дня: Оподаткування допомоги на поховання, наданої родичам померлого працівника

22 серпня 2013 47
Як оподатковується матеріальна допомога, яку надав роботодавець родичам померлого працівника?

Як оподатковується матеріальна допомога, яку надав роботодавець родичам померлого працівника?

Підпунктом «б» підпункту 165.1.22 Податкового кодексу України (ПК) визначено, що до доходу платника податку не включаються кошти або вартість майна (послуг), що надається йому як допомога на поховання від роботодавця померлого працівника за його останнім місцем роботи (у тому числі перед виходом на пенсію) у розмірі, що не перевищує подвійний розмір суми, визначеної в абзаці першому підпункту 169.4.1 ПК (у 2013 році ця сума складає 3220 грн.).

Сума перевищення такої допомоги остаточно оподатковується під час її нарахування (виплати, надання) за ставкою 15 та/або 17%.

При цьому сума наданої матеріальної допомоги відображається у податковому розрахунку за ф. 1ДФ.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки»



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль