Робоча ситуація дня: Оскаржуємо безпідставну відмову у прийнятті податкової звітності

4 вересня 2013 15
Підприємством було надіслано електронною поштою податковий розрахунок земельного податку до податкового органу у січні. Лише у травні податківці повідомили, що в розрахунку був вказаний невірний кадастровий номер земельної ділянки. У зв’язку з цим розрахунок не прийнято та застосовано штрафну санкцію у розмірі 170 грн. Чи правомірне неприйняття розрахунку та застосування у зв’язку з цим до підприємства штрафу? Чи можна оскаржити рішення податківців або подати скаргу на їх дії?

Підприємством було надіслано електронною поштою податковий розрахунок земельного податку до податкового органу у січні. Лише у травні податківці повідомили, що в розрахунку був вказаний невірний кадастровий номер земельної ділянки. У зв’язку з цим розрахунок не прийнято та застосовано штрафну санкцію у розмірі 170 грн. Чи правомірне неприйняття розрахунку та застосування у зв’язку з цим до підприємства штрафу? Чи можна оскаржити рішення податківців або подати скаргу на їх дії?

Відповідно до пункту 49.11 Податкового кодексу України (ПК) у разі подання платником податків до податкового органу податкової декларації, заповненої з порушенням вимог пунктів 48.3 та 48.4 ПК, контролюючий орган зобов’язаний надати такому платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови:

  • у разі отримання такої податкової декларації, надісланої поштою або засобами електронного зв’язку, — протягом п’яти робочих днів з дня її отримання (пп. 49.11.1 ПК);
  • у разі отримання такої податкової декларації особисто від платника податку або його представника — протягом трьох робочих днів з дня її отримання (пп. 49.11.2 ПК).

За умови дотримання вимог, встановлених статтями 48 і 49 ПК податкова декларація, надана платником, вважається прийнятою, зокрема, у разі, якщо податковий орган із дотриманням вимог пункту 49.11 ПК не надає платнику податків повідомлення про відмову у прийнятті податкової декларації або у випадках, визначених цим пунктом, не надсилає його платнику податків у встановлений цією статтею строк (пп. 49.9.2 ПК).

Таким чином, у разі якщо податковий орган не надав підприємству, яке надіслало розрахунок земельного податку засобами електронного зв’язку, відмову у прийнятті такого розрахунку протягом п’яти робочих днів з дня його отримання, такий розрахунок вважається прийнятим.

Штрафна санкція, застосована за неподання такого податкового розрахунку у розмірі 170 грн., є неправомірною та може бути оскаржена підприємством у порядку, передбаченомустаттею 56 ПК, протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення. Скарга подається до податкового органу вищого рівня. Окремо може бути оскаржено і рішення податкового органу щодо відмови у неприйнятті податкової звітності, якщо воно надійде підприємству у письмовому вигляді. Термін та порядок оскарження такого рішення податкового органу такий самий, як і оскарження податкового повідомлення-рішення.

Також можуть бути оскаржені дії посадових осіб у порядку, встановленому Законом України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 № 393/96-ВР. Скарга на дії посадових осіб адресується податковому органу, його посадовим особам у разі, коли вирішення порушених у зверненні питань належить до їх компетенції.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки»



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль