Уряд скоротив термін дії водійського посвідчення до 30 років

5 вересня 2013 32
Скорочено строк дії національного водійського посвідчення на право керування транспортними засобами незалежно від категорії з 50 до 30 років

Скорочено строк дії національного водійського посвідчення на право керування транспортними засобами незалежно від категорії з 50 до 30 років. Відповідні зміни внесено, зокрема, до постанови КМУ від 08.05.1993 № 340.

Разом з тим уряд змінив порядок видачі і заміни водійських посвідчень.  Зокрема, встановлено, що оформлення, видача, повернення та обмін посвідчень водія здійснюється центрами надання послуг, пов’язаних з використанням автотранспортних засобів, Державтоінспекції у строк до 5 робочих днів із дня подання необхідних документів.

Здавати іспити, необхідні для отримання водійського посвідчення, можна в центрах Державтоінспекції незалежно від реєстрації за місцем проживання або перебування.

Місце обміну водійського посвідчення, наприклад у разі видачі дозволу на право керування транспортними засобами іншої категорії, тепер також не залежатиме від зареєстрованого місця проживання або перебування. Під час отримання нового посвідчення водійське посвідчення, що підлягає обміну, вилучатиметься.

Крім цього, уточнено норми щодо оформлення і видачі нового водійського посвідчення замість втраченого або вкраденого посвідчення. Воно здійснюється після перевірки факту видачі такого посвідчення водія особі, яка заявила про його втрату або викрадення. Про втрату посвідчення водія людина повідомляє в центр Державтоінспекції, а в разі його викрадення — до територіального органу МВС.

На час оформлення нового посвідчення водія у центрі Державтоінспекції за заявою особи видається тимчасовий талон на право керування транспортним засобом відповідної категорії строком на 5 робочих днів.

Строк дії талона може бути продовжений до отримання нового посвідчення водія. У разі втрати (викрадення) тимчасового талона водія може бути виданий новий талон. Під час отримання нового посвідчення водія тимчасовий талон вилучається.

Також змінами передбачено, що особам, позбавленим права керування транспортними засобами за керування в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, водійське посвідчення буде повернуто тільки після обов’язкового проходження позачергового медичного огляду і складання теоретичного і практичного іспитів.

Вилучені посвідчення водія будуть зберігається в центрі Державтоінспекції за місцем проживання особи, позбавленої права на керування транспортним засобом.

Уряд водночас відкоригував норми щодо підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, уточнив перелік необхідних для цього документів та категорії осіб, з числа яких може проводитись перепідготовка.  

Нагадаємо, що відповідно до Перехідних положень Закону України від 20.11.2012 № 5492-VI документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, видані до дня набрання чинності цим Законом, є чинними до закінчення строку їх дії та не підлягають обов’язковій заміні. Оскільки інших законодавчих застережень щодо цього поки немає, це стосується і водійських прав.

Але водійські посвідчення радянського зразка потрібно замінити до кінця 2013 року, термін їх дії закінчується 01.01.2014.

Постанова набере чинності з дня її офіційного опублікування.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль