Робоча ситуація дня: Відображення витрат на придбання ліцензії в податковому обліку

13 вересня 2013 18
Підприємство — платник податку на прибуток придбало ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями вартістю 2000 грн. на три місяці. Чи відображаються в податковому обліку витрати на придбання такої ліцензії?

Підприємство — платник податку на прибуток придбало ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями вартістю 2000 грн. на три місяці. Чи відображаються в податковому обліку витрати на придбання такої ліцензії?

Ліцензія — це документ державного зразка, що засвідчує право ліцензіата на провадження зазначеного в ньому виду господарської діяльності протягом визначеного строку за умови виконання ліцензійних умов. Згідно з нормами підпункту 145.1.1 Податкового кодексу України(ПК) право на ведення діяльності належить до нематеріальних активів групи 6.

Строк дії права користування нематеріальними активами групи 6 визначається відповідно до правовстановлюючого документа. Якщо відповідно до правовстановлюючого документа строк дії права користування нематеріального активу не встановлено, такий строк становить 10 років безперервної експлуатації.

Виходячи із зазначеного, якщо термін дії ліцензії, виданої відповідним державним органом для провадження господарської діяльності, не перевищує одного року та її вартість не перевищує 2500 гривень, то витрати на придбання такої ліцензії включаються до складу інших витрат звичайної діяльності.

Враховуючи те, що в цьому випадку термін дії ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями — три місяці, а її вартість — 2000 гривень, то витрати на придбання такої ліцензії включаються до складу інших витрат звичайної діяльності.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки»
Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль