Робоча ситуація дня: Проводимо товарні чеки через РРО після його ремонту

19 вересня 2013 22
У зв’язку з виходом з ладу РРО до приїзду працівника сервісної фірми касир виписувала товарні чеки при розрахунках з покупцями. Чи потрібно після ремонту РРО провести ці чеки через РРО?

У зв’язку з виходом з ладу РРО до приїзду працівника сервісної фірми касир виписувала товарні чеки при розрахунках з покупцями. Чи потрібно після ремонту РРО провести ці чеки через РРО?

Так, потрібно.

На період виходу з ладу реєстратора розрахункових операцій (далі — РРО) та здійснення його ремонту розрахункові операції дозволяється здійснювати з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки або із застосуванням належним чином зареєстрованого резервного РРО (ст. 5 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР).

При цьому слід керуватись вимогами Порядку реєстрації, опломбування та застосування РРО за товари (послуги), затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000 № 614 (далі — Наказ № 614).

Якщо на період виходу з ладу РРО розрахункові операції проводяться з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки, то після встановлення відремонтованого або резервного РРО необхідно провести через нього суми розрахунків за час роботи з використанням розрахункової книжки.

У випадку обнулення оперативної пам’яті суми розрахунків проводять через РРО за час роботи, що передував виходу РРО з ладу, окремо за кожною ставкою ПДВ у відповідності до контрольної стрічки.

Після закінчення проведення розрахунків слід виконати Z-звіт. При потребі виконується операція «службове внесення» на суму готівки, що зберігається на місці проведення розрахунків (п. 4.9 Наказу № 614).

Таким чином, на період виходу з ладу РРО касир може здійснювати розрахунки з покупцями з використанням товарних чеків. При цьому всі операції мають бути зафіксовані у розрахунковій книжці. Після встановлення відремонтованого РРО необхідно провести всі суми розрахунків за час роботи з використанням розрахункової книжки через РРО та виконати Z-звіт.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль