Робоча ситуація дня: Як обліковувати багаторічні насадження

25 вересня 2013 117
Як правильно оприбутковувати саджанці ялинки, якщо вони були посаджені не на власній ділянці, а на орендованій?

Як правильно оприбутковувати саджанці ялинки, якщо вони були посаджені не на власній ділянці, а на орендованій?

Витрати підприємства на придбання саджанців ялини є витратами на озеленення, що є одним з елементів благоустрою території.

Відповідно до Державного класифікатора України ДК 013-97 «Класифікація основних фондів», затвердженого наказом Державного комітету метрології, стандартизації і сертифікації України від 19.08.1997 № 507, насадження озеленювальні і декоративні (код 330505) відносяться до об’єктів основних засобів.

Отже, саджанці ялини в цілях податкового обліку відносяться до об’єктів основних засобів групи 8 «Багаторічні насадження» з мінімально допустимим терміном їх корисного використання — 10 років (п. 145.1 Податкового кодексу України). Якщо вартість ялин понад 2500 грн. за одиницю, такі ялини підлягають амортизації Якщо ж їх вартість нижче наведеної вартісної межі, то вона (при списанні згідно з встановленим терміном служби) включається до операційних витрат, що зменшують оподатковуваний прибуток.

Підприємство може оприбутковувати усі придбані і висаджені одночасно саджанці як один об’єкт — «Дерева», «Мініпарк» і т. ін. Так з’явиться об’єкт основних засобів, і витрати на його придбання амортизуватимуть. При цьому, не важливо на якій ділянці посаджені такі ялини — на власній, чи орендованій, оскільки земельна ділянка амортизації не підлягає.

У бухобліку багаторічні зелені насадження, в т. ч. і саджанці ялини, відповідають визначенню основних засобів, приведеному в П(С)БО 7. Підприємство також може враховувати як об’єкт основних засобів кожен з саджанців окремо.

Облік зелених насаджень ведеться на балансовому субрахунку 108 «Багаторічні насадження». Якщо ж вартість об’єкту менше вартісної межі, встановленої підприємством згідно з абзацом 10 пункту 40 П(С)БО 7, облік ведеться на субрахунку 112 «МНМА».

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль