Робоча ситуація дня: ЄСВ помилково перераховано не на той рахунок: чи буде штраф

4 жовтня 2013 122
Підприємство помилково перерахувало ЄСВ не на той рахунок податкового органу, самостійно виявило помилку та подало заяву про перерахування ЄСВ з одного рахунку на інший. Які штрафні санкції можуть бути застосовані до підприємства?

Підприємство помилково перерахувало ЄСВ не на той рахунок податкового органу, самостійно виявило помилку та подало заяву про перерахування ЄСВ з одного рахунку на інший. Які штрафні санкції можуть бути застосовані до підприємства?

Згідно з пунктом 9 Порядку зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженого наказом МДЗ від 09.09.2013 № 450 (далі — Порядок № 450) помилково сплачені суми ЄСВ та/або фінансових санкцій на неналежний рахунок податкового органу, перераховуються шляхом оформлення податковим органом розрахункового документа про перерахування коштів на відповідний рахунок за заявою платника не пізніше наступного робочого дня з дня надходження відповідного висновку. Цей висновок готується протягом трьох робочих днів з дня отримання заяви від підприємства.

Таким чином, в результаті сплати платником ЄСВ не на той рахунок, утворюється недоїмка, яку податковий орган усуває шляхом перерахування ЄСВ з одного рахунку на інший, але тільки на підставі заяви такого платника та висновку податкового органу.

Частиною 11 статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464 (далі — Закон № 2464) визначено, що у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати ЄСВ до платника застосовуються відповідні фінансові санкції.

Відповідно до частини 3 статті 25 Закону № 2464 суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

Так за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) ЄСВ накладається штраф у розмірі 10% своєчасно не сплачених сум на підставі пункту 2 частини 11 статті 25 Закону № 2464 та підпункту 7.2.2 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом МДЗ від 09.09.2013 № 455 (далі — Інструкція № 455). При цьому складається рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені.

Розрахунок цієї фінансової санкції здійснюється на підставі даних карток особових рахунків платників. Нарахування пені передбачено частиною 10 статті 25 Закону № 2464 та пунктом 7.5 Інструкції № 455 з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Податок на прибуток та ПДВ — 2018
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Приєднуйтесь до команди професіоналів

Заповніть форму та отримайте:

 • допомогу у розв'язанні складних робочих ситуацій
 • запрошення на освітні заходи
 • сповіщення про бухгалтерські новини

 • Щиро ваш, портал «Головбух»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  ×
  Отримуйте найсвіжіші новини!
  Ранкові листи про зміни в бухобліку та оподаткуванні