Оновлено процедуру повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету платежів

7 жовтня 2013 4
Затверджено новий Порядок повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів

Затверджено новий Порядок повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів (далі — Порядок), а саме:

  • податків, зборів (обов’язкових платежів) та інших доходів бюджету;
  • коштів від повернення до бюджетів бюджетних позичок, фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, та кредитів, у тому числі залучених державою (місцевими бюджетами) або під державні (місцеві) гарантії.

При цьому дія Порядку не поширюється на операції з бюджетного відшкодування ПДВ та безспірного списання коштів державного бюджету та місцевих бюджетів на підставі рішення суду.

Сам Порядок практично не зазнав змін. Його перегляд пов’язаний з необхідністю приведення чинних норм у відповідність до Указу Президента України від 08.04.2011 № 446. Зокрема, в частині того, що формування та забезпечення реалізації державної політики у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів віднесено до завдань Мінфіну, а не Держказначейства.

Як і раніше повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету платежів у нацвалюті здійснюється органами Держказначейства з відповідних бюджетних рахунків для зарахування надходжень, відкритих в органах Держказначейства шляхом оформлення розрахункових документів. Відповідні платежі повертаються на рахунки одержувачів коштів, відкриті в банках або органах Держказначейства, вказані у поданні або заяві платника.

А повернення помилково або надміру зарахованих до держбюджету платежів в іноземній валюті здійснюється у валюті платежу з валютних рахунків Держказначейства, розрахованому за офіційним курсом гривні до іноземних валют, встановленим НБУ на дату повернення коштів з бюджету.

Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль