Робоча ситуація дня: Відображення у звіті з ЄСВ компенсаційних виплат при звільненні працівника

8 жовтня 2013 77
Як правильно відобразити у звіті з ЄСВ суму компенсації за невикористану відпустку працівнику при звільненні?

Як правильно відобразити у звіті з ЄСВ суму компенсації за невикористану відпустку працівнику при звільненні?

Порядок формування та подання страхувальниками звіту з ЄСВ затверджено наказом МДЗ від 09.09.2013 № 454 (далі — Порядок № 454).

Відповідно до пункту 4.9 Порядку № 454 відомості про суми нарахованої застрахованій особі заробітної плати (доходу) у звітному місяці формуються страхувальником у таблиці 6 додатка 4 до цього Порядку у розрізі кожної застрахованої особи.

Cтрахувальник заповнює графу 10 «Код типу нарахувань» лише у випадках, передбачених переліком кодів типу нарахувань 1–12.

З кодом типу нарахувань 10 відображають суми, нараховані за дні щорічних та додаткових відпусток. Для суми компенсації за невикористану щорічну відпустку, яку виплачують працівнику при звільненні, зазначений код не застосовується.

У графі 17 «Загальна сума нарахованої заробітної плати/доходу (усього з початку звітного місяця)» передбачено відображення виплати суми нарахованої заробітної плати. При цьому сума нарахованої зарплати включає основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати.

Згідно з підпунктом 2.2.12 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.2004 № 5, суми грошових компенсацій у разі невикористання щорічних (основної та додаткових) відпусток відносять до фонду додаткової зарплати.

Отже, суму компенсації за невикористану відпустку, яку виплачують при звільненні працівника, відображають у таблиці 6 додатка 4 до Порядку № 454 у складі нарахованої зарплати працівнику за звітний місяць. Код типу нарахувань для такої виплати не встановлено. Тому у графі 10 «Код типу нарахувань» треба проставити прочерк. Але у графі 9 «Код категорії ЗО» необхідно зазначити код 01.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль