При реалізації пального на АЗС за талонами необхідно застосовувати РРО

10 жовтня 2013 16
Верховний Суд України, як і Вищий адміністративний суд України, не погодився з позицією судів попередніх інстанцій про відсутність у суб’єкта господарювання обов’язку застосовувати РРО при реалізації пального на АЗС за талонами

Верховний Суд України (ВСУ), як і Вищий адміністративний суд України (ВАСУ), не погодився з позицією судів попередніх інстанцій про відсутність у суб’єкта господарювання обов’язку застосовувати РРО при реалізації пального на АЗС за талонами. Причому останні свої висновки обгрунтовували тим, що така операція є поверненням власнику його майна (пального) і не є продажем пального.

На думку ж ВСУ і ВАСУ, придбання особами за готівкові чи безготівкові кошти талонів на пальне не звільняє підприємство від обов’язку проведення операцій по відпуску товару за такими талонами через РРО.

Це підтверджується законодавчими нормами, які хоча і не містять обмежень щодо засобів проведення безготівкових операцій, але і не звільняють суб’єкта господарювання від обов’язку проведення операцій з відпуску товару за талонами, картками та відомостями через РРО.

Зокрема, згідно з чинним законодавством розрахункова операція — це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий товар (ненадану послугу).

Якщо в розрахунковій операції використовується замінник готівкових коштів, то у будь-якому випадку повинна мати місце операція заміни готівкових коштів на їхні замінники (жетони, талони тощо).

Операція із заміни готівкових коштів на їхні замінники може бути розрахунковою, якщо при цьому надається платна послуга.

Таким чином, касові апарати, за допомогою яких здійснюються розрахункові операції і які приймають від покупця талони як замінники готівкових коштів за надання послуги або товару, мають бути обладнані РРО.

У свою чергу, талони при здійсненні вказаних операцій не можуть використовуватись лише як акт приймання-передачі, оскільки право власності на товар (нафтопродукти) може настати лише при передачі пального. Факт переходу права власності від позивача до контрагентів підтверджено поверненням талону продавцю-позивачу, при цьому відсутність талону позбавляє права на отримання палива.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль