Як платнику податків при податкових перевірках підтвердити задекларовані показники та подати заперечення

15 жовтня 2013 23
Мін’юст роз’яснив порядок обчислення строків для підтвердження даних, визначених у податковій звітності

Мін’юст роз’яснив порядок обчислення строків для підтвердження даних, визначених у податковій звітності.

Зокрема, якщо перевіряючий відмовляється з будь-яких причин від врахування документів, наданих платником податків під час проведення перевірки, останній має право до закінчення перевірки надіслати листом з повідомленням про вручення та з описом вкладеного або надати безпосередньо до контролюючого органу, який призначив проведення перевірки, копії таких документів (засвідчені печаткою платника податків (за наявності печатки) та підписом платника податків — фізичної особи або посадової особи платника податків — юридичної особи).

Документи, визначені в акті перевірки як відсутні, платник податків може надати до контролюючого органу, що призначив перевірку, протягом п’яти робочих днів з дня отримання акта перевірки.

У разі якщо під час проведення перевірки платник податків надає документи менше ніж за три дні до дня її завершення або коли надіслані документи надійшли до контролюючого органу менше ніж за три дні до дня завершення перевірки, проведення перевірки може бути продовжене.

Якщо ж надіслані документи надійшли до контролюючого органу після завершення перевірки, контролюючий орган має право не приймати рішення за результатами проведеної перевірки та призначити позапланову документальну перевірку такого платника податків.

Окремо відомство розглянуло особливості подання заперечень платниками податків до актів перевірок.

Так, якщо платник податків не погоджується з висновками акта, він зобов’язаний підписати такий акт перевірки із своїми зауваженнями, які він має право надати разом з підписаним примірником акта або окремо у строки, передбачені податковим законодавством.

Відповідні заперечення подаються платником податків до податкового органу за своїм основним місцем обліку протягом п’яти робочих днів з дня отримання акта (довідки).

Податківці розглядають такі заперечення протягом п’яти робочих днів, що настають за днем їх отримання (днем завершення перевірки, проведеної у зв’язку з необхідністю з’ясування обставин, що не були досліджені під час перевірки та зазначені у зауваженнях). Причому платник податку (його уповноважена особа та/або представник) може бути допущений до участі в розгляді заперечень. Але за умови, що такий платник податку висловить таке бажання у запереченнях.

За результатами розгляду платнику податків надсилається відповідь.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль