Керівники держпідприємств та їх заступники не можуть бути підприємцями

15 жовтня 2013 16
Роз’яснюючи окремі положення антикорупційного законодавства, Мін’юст повідомив, що керівники державних підприємств, установ і організацій не мають права працювати за сумісництвом

Роз’яснюючи окремі положення антикорупційного законодавства, Мін’юст повідомив, що крім працівників, яким законодавчими актами заборонено працювати за сумісництвом, не мають права працювати за сумісництвом також керівники державних підприємств, установ і організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів (цехів, відділів, лабораторій тощо) та їхні заступники (за винятком наукової, викладацької, медичної і творчої діяльності).

За порушення особою встановлених законом обмежень щодо зайняття підприємницькою чи іншою оплачуваною діяльністю встановлено відповідальність: штраф від 50 до 125 нмдг (від 850 до 2125 грн.) з конфіскацією отриманого доходу від підприємницької діяльності чи винагороди від роботи за сумісництвом.

Крім цього, посадові особи юридичних осіб публічного права не можуть мати у безпосередньому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути безпосередньо підпорядкованими у зв’язку з виконанням повноважень такими особами.

Однак обмеження щодо роботи близьких осіб не поширюються на осіб, які працюють, зокрема, у сільських населених пунктах, крім тих, що є районними центрами.

Окремо відомство розглянуло особливості подання заперечень платниками податків до актів перевірок.

Так, якщо платник податків не погоджується з висновками акта, він зобов’язаний підписати такий акт перевірки із своїми зауваженнями, які він має право надати разом з підписаним примірником акта або окремо у строки, передбачені податковим законодавством.

Відповідні заперечення подаються платником податків до податкового органу за своїм основним місцем обліку протягом п’яти робочих днів з дня отримання акта (довідки).

Податківці розглядають такі заперечення протягом п’яти робочих днів, що настають за днем їх отримання (днем завершення перевірки, проведеної у зв’язку з необхідністю з’ясування обставин, що не були досліджені під час перевірки та зазначені у зауваженнях). Причому платник податку (його уповноважена особа та/або представник) може бути допущений до участі в розгляді заперечень. Але за умови, що такий платник податку висловить таке бажання у запереченнях.

За результатами розгляду платнику податків надсилається відповідь.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль