Робоча ситуація дня: Як оподатковується ПДВ операція з повернення основного засобу згідно з договором оперативного лізингу

21 жовтня 2013 34
Підприємство повертає нерезиденту основний засіб, що був ввезений на територію України згідно з договором оперативного лізингу. Як оподатковується ПДВ така операція?

Підприємство повертає нерезиденту основний засіб, що був ввезений на територію України згідно з договором оперативного лізингу. Як оподатковується ПДВ така операція?

Відповідно до пункту 206.7 ПК до операцій із ввезення товарів на митну територію України у митному режимі тимчасового ввезення застосовується умовне повне звільнення від оподаткування або умовне часткове звільнення від оподаткування за умови дотримання вимог та обмежень, встановлених главою 18 Митного кодексу України (МК). Зокрема:

  • умовне повне звільнення від оподаткування застосовується до товарів та в порядку, визначених статтею 105 МК;
  • умовне часткове звільнення від оподаткування застосовується до товарів та в порядку, визначених статтею 106 МК.

Сплачені суми податку включаються платником до складу податкового кредиту у звітному періоді, в якому було сплачено податок.

Після завершення строку дії договору оперативного лізингу ввезений основний засіб підлягає поверненню нерезиденту.

Згідно з частиною 1 статті 86 МК митний режим реекспорту може бути застосований до товарів, які при ввезенні на митну територію України мали статус іноземних та:

1) після ввезення на митну територію України перебували під митним контролем та не були поміщені у митний режим (у т. ч. у зв’язку з обмеженнями чи заборонами щодо ввезення таких товарів на митну територію України);

2) були поміщені у митний режим тимчасового ввезення та вивозяться за межі митної території України у тому самому стані, в якому вони були ввезені на митну територію України, крім природних змін їх якісних та/або кількісних характеристик за нормальних умов транспортування та зберігання, а також змін, що допускаються у разі використання таких товарів у митному режимі тимчасового ввезення.

Отже, враховуючи вищевикладене, операція з повернення нерезиденту основного засобу (який при ввезенні на митну територію України було поміщено у митний режим тимчасового ввезення) після завершення строку дії оперативного лізингу є реекспортом.

Операції з вивезення товарів у митному режимі реекспорту звільняються від оподаткування податком на додану вартість (п. 206.5 ПК).

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль